رونمایی از الگوی کشت استان اصفهان در آینده نزدیک
0 -

در آیین معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان مطرح شد

رونمایی از الگوی کشت استان اصفهان در آینده نزدیک

رونمایی از الگوی کشت استان اصفهان در آینده نزدیک
25 خرداد 1398, 19:38 / کد خبر:73188
آیین تجلیل و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان برگزار شد.
احمدرضا منزه: آیین تجلیل و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان برگزار شد. در این مراسم محمدعلی جوادی، قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس با اشاره به فعالیت‌های بخش کشاورزی در استان اصفهان عنوان کرد: در شرایط اقتصادی حال حاضر باید به سمت اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم، در مواقعی که با خشک‌سالی روبرو هستیم باید بهره‌وری آب را افزایش داده تا بتوانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم، اصفهان در طول تاریخ همواره به‌عنوان الگو شناخته شده و در تمامی زمینه‌ها نمونه بوده است.
او ادامه داد: اصفهان یکی از استان‌های سرآمد کشور است و توقعات از این استان بسیار بالاست، ضروری است تشکل‌های کشاورزی تقویت شوند، صنایع فرآوری محصولات کشاورزی گسترش یافته و کشاورزی با توجه به علوم روز انجام گیرد، باید توجه داشت سرمایه زمان و نیروی انسانی از مهم‌ترین مؤلفه‌های مدیریت هستند لذا از رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان این درخواست را داریم که به این موارد توجه کافی داشته باشد، اصفهان در امور مختلف پیشتاز بوده و هست.
جوادی افزود: فرایند انتخاب رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان به طور کامل طی شد و نکته جالب توجه این است که بر اساس نظرسنجی و مشورت با مسئولان استان، تشکل‌ها و انجمن‌های کشاورزی و همچنین مجموعه وزارتخانه، همه افراد با انتخاب آقای مرادمند به‌عنوان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان موافق بودند و هیچ مخالفتی با انتخاب ایشان برای این سمت وجود نداشت، این وحدت در انتخاب رئیس سازمان این استان نشان از توانمندی ایشان و روزهای موفق در آینده دارد.
قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس اضافه کرد: باید توجه داشت مهندس مرادمند به‌عنوان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان باید پاسخگوی تمامی مباحث کشاورزی این استان باشد و این نکته را تاکید می‌کنم آقای مرادمند تنها مدیون دست‌های پینه بسته کشاورزان است و امیدواریم در راستای خدمت صادقانه و موفق در این مسئولیت بتواند به کشاورزان زحمتکش این استان اصفهان خدمت کند.
*تاکید بر حل مشکلات بخش کشاورزی اصفهان
در ادامه این مراسم، مهرداد مرادمند رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان عنوان کرد: در شرایط سختی قرار دادیم اما امیدواریم با تلاش، کوشش، همکاری و همدلی تمامی دست‌اندرکاران بخش کشاورزی استان بتوانیم شرایط سخت کنونی را پشت سر بگذاریم.
او ادامه داد: از تمامی مسئولان استان که توجه ویژه‌ای به بخش کشاورزی دارند، تشکر می‌کنیم، به مشکلات بخش کشاورزی آشنایی کامل داریم اما امیدواریم بتوانیم با تعامل و همدلی مشکلات را به حداقل برسانیم، دیدگاه بنده این است که قانون برای حل مشکلات و برقراری عدالت است لذا تلاش می‌کنیم با استفاده از قانون، مشکلات را به حداقل برسانیم، از طرفی باید در راستای افزایش رضایتمندی کارکنان مجموعه جهاد کشاورزی قدم برداریم، پس توجه به بهره‌برداران بخش کشاورزی و کارکنان مجموعه جهاد دو وظیفه مهمی است که بر آن‌ها تأکید داریم.
*موفقیت کشاورزی اصفهان با وجود مشکلات مختلف
گودرز صادقی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان نیز عنوان کرد: اصفهان در زمینه‌های مختلف کشاورزی جزو استان‌های پیشتاز و برتر در سطح کشور است، در تولید محصولات مختلف رتبه‌های برتر کشور را به خود اختصاص داده‌ایم، در مقایسه وضعیت بخش کشاورزی در سال‌های ۹۲ تا ۹۶ به خوبی رشد این بخش قابل مشاهده است، در بخش کشت‌های گلخانه‌ای با رشد ۶۷ درصدی، در تولید محصولات گلخانه‌ای با رشد ۸۱ درصدی، تولید شیر خام با رشد ۳۶ درصدی، تخم‌مرغ با رشد ۱۶ درصدی و گوشت مرغ با رشد ۲۰ درصدی روبرو هستیم و این نشان از موفقیت استان اصفهان در تمامی بخش‌های کشاورزی با وجود مشکلات فراوان همچون خشک‌سالی است.
در ادامه حیدر قاسمی معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان عنوان کرد: مهندس کریمیان و مهندس مرادمند از جمله مدیران بزرگ و موفق استان هستند و برای هر دو آرزوی موفقیت داریم، خوشبختانه برای انتخاب مهندس مرادمند به‌عنوان ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان اجماع کاملی در استان و وزارتخانه وجود داشت که نوید روزهای خوبی را می‌دهد.
او تصریح کرد: حوزه کشاورزی مردمی‌ترین بخش اقتصاد کشور است، بخشی گسترده که می‌تواند به موفقیت در مباحث اقتصادی کمک زیادی داشته باشد. استان با ظرفیت‌های فراوان در بخش کشاورزی می‌تواند به‌عنوان استان سرآمد در این بخش شناخته شود و امید است در این مسیر از هم‌اندیشی و تجارب تمامی عوامل بهره‌برداری گردد، اشتغال و امنیت غذایی در بخش کشاورزی از اهمیت دوچندانی برخوردار است، به‌طورقطع تامین آب و ایجاد منابع جدید آبی باید مورد توجه قرار ‌گیرد و در این میان توجه ویژه به حقابه کشاورزان ضروری و لازم است، البته باید توجه داشت خشک‌سالی می‌تواند یک تلنگر باشد تا ما از داشته‌ها و حداقل‌های منابع آبی به بهترین شکل بهره‌برداری کنیم، توجه به قنات از دیگر موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، قنات در کشور ما یک هویت است و باید به این هویت نگاه ویژه داشت.
*در کنار کشاورزان هستیم
ناهید تاج‌الدین نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی هم با تشکر از زحمات مهندس کریمیان و آرزوی توفیق برای مهندس مرادمند در مسئولیت جدید عنوان کرد: امیدواریم روزبه‌روز شاهد رونق و رشد بخش کشاورزی باشیم، متاسفانه تبعیض‌ها در خصوص آب برای اصفهان وجود داشت، امیدواریم این مشکلات نیز به‌زودی برطرف شود، ما به‌عنوان نمایندگان مردم در کنار کشاورزان و مجموعه جهاد کشاورزی آماده هستیم تا در جهت رشد و اعتلای بخش کشاورزی استان اصفهان تمام تلاش خود را انجام دهیم.
محسن کریمیان رئیس سابق سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان نیز در ادامه این مراسم گفت: سند ملی آب در سطح استان که پیش‌نیاز الگوی کشت بود و همچنین ویرایش اولیه الگوی کشت استان در سفر رئیس‌جمهوری به اصفهان رونمایی خواهد شد.
او افزود: از نیمه دوم سال گذشته کارهای بسیار خوبی در سطح ۲۰ هزار هکتار درباره تعیین تکلیف اراضی استان انجام شد و نقشه پایانی آن امضا و برای ثبت ارسال شد.
کریمیان اطهار کرد: با هماهنگی‌های بانک کشاورزی توانسته‌ایم هر ساله در جذب تسهیلات رتبه نخست با یا دوم را به خود اختصاص دهیم.
کاظم محمدی نماینده صنف کشاورزان نیز در این آیین با تشکر از اقدامات جهاد کشاورزی در راستای حمایت از فعالان این بخش، عنوان کرد: تمامی جامعه کشاورزی در استان اصفهان آماده همکاری با رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی هستند تا بتوانیم به مشکلات غلبه کنیم.
در پایان این آیین ضمن تکریم و تجلیل از محسن کریمیان به‌پاس زحمات گذشته؛ مهرداد مرادمند به‌عنوان رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان منصوب شد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸، شماره 3565 ؛ 01 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین