جوانان ایرانی تمایل به داشتن سه فرزند دارند

جوانان ایرانی تمایل به داشتن سه فرزند دارند

جوانان ایرانی تمایل به داشتن سه فرزند دارند
1 مرداد 1399, 18:02 / کد خبر:731964
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 12 میلیون جوان ایرانی در سن ازدواج قرار دارند، گفت: یک ونیم میلیون نفر از جوانان ایرانی در آستانه تجرد قطعی قرار دارند.
سیدامیرحسین قاضی‌زاده:
* سال‌هاست در حوزه ازدواج دچار مشکلات عدیده ای هستیم. به عبارتی نزدیک به دو دهه است که مجلس قانون تسهیل ازدواج جوانان را به تصویب رساند و بنا داشت که وصلت مقدس جوانان را آسان کند اما این مسئله در پستوی سازمان‌های مختلف خاک می‌خورد.
* علیرغم پیگیری مجالس گذشته گزارش‌های نظارتی و تذکراتی که تهیه و داده شده است نتوانسته سبب آثار عملی شود.
* نزدیک به یک دهه است که مجلس تلاش کرده در حوزه آسان ساختن فرزند آوری و فرزند پروری سالم قانونی را بگذراند و در همین زمینه مجلس هشتم، نهم و دهم در این راستا گام برداشته‌اند اما به علت اینکه شاید مجلس در عزم خود جدی نبوده و دولت‌ها نیز در تامین بار مالی آن همکاری نداشتند این مهم محقق نشده است.
*  اکنون 12 میلیون جوان ایرانی در سن ازدواج قرار دارند که نزدیک به یک و نیم میلیون جوانان ما در آستانه تجرد قطعی قرار دارند و به سن یاس ازدواج نزدیک شده‌اند.
* بررسی‌ها نشان می‌دهد جوانان ایرانی علاقمند به تشکیل خانواده و فرزند آوری هستند و طبق نظرسنجی‌ها جوانان ایرانی تمایل به داشتن سه فرزند دارند و وظیفه دولت و مجلس این است که بتوانند این مسیر را هموار کنند تا جامعه به خواست قلبی خود برسد.
* البته ما مطلع هستیم برخی نمایندگان در این زمینه فعالیت‌هایی را شروع کرده‌اند و امیدواریم با همکاری و همگامی همه همکاران بتوانیم انشاالله کاری مؤثر در جهت برطرف کردن موانع ازدواج، آسان سازی آن، آسان سازی تشکیل خانواده ، پایدار سازی خانواده‌ها، کاهش طلاق و کمک به فرزند آوری و ایجاد یک بستر مناسب برای خانواده متعهد و ایرانی صورت دهیم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹، شماره 3857 ؛ 16 مرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین