تأمین آب شرب از طریق یک سامانه آب‌رسانی دشوار است
0 -

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان:

تأمین آب شرب از طریق یک سامانه آب‌رسانی دشوار است

تأمین آب شرب از طریق یک سامانه آب‌رسانی دشوار است
26 خرداد 1398, 18:27 / کد خبر:73201
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در جمع مدیران طرح آب‌رسانی اصفهان بزرگ با اشاره به افزایش نیاز آبی مردم در نیمه اول سال اعلام کرد: بدون شک با افزایش دما میزان مصرف هم بیشتر می‌شود این در حالیست که تنها سامانه آب‌رسانی اصفهان ظرفیت محدودی در تأمین آب شرب دارد.

به گزارش اصفهان امروز، هاشم امینی اعلام کرد: نهایت ظرفیت تأمین آب شرب تصفیه‌خانه آب باباشیخعلی 11/5 مترمکعب در ثانیه هست در حالیکه نیاز آبی در فصل تابستان حداقل 14/5 مترمکعب است

او به کمبود ۳ الی 3/5 مترمکعبی در ثانیه آب برای تأمین آب شرب مردم پرداخت و اظهار داشت: هم‌اکنون ذخیره آب سد زاینده‌رود ۷۵۰ میلیون مترمکعب است و مردم شاهد بارندگی‌های مناسب در فصل بارش بودند براین اساس مردم نمی‌پذیرند که در فصل تابستان در تأمین آب شرب با چالش‌هایی مواجه باشند.

مدیرعامل خطاب به مدیران طرح آب‌رسانی اصفهان بزرگ اظهار داشت: در حال حاضر باید آب شرب بیش از ۴ میلیون جمعیت استان از طریق یک سامانه تأمین شود پس با توجه به محرومیت منابع، تلاش خود را معطوف به توزیع عادلانه به روش‌های گوناگون نمایید.

امینی به چگونگی توزیع عادلانه آب پرداخت و بیان داشت: با بهره‌گیری سیستم تله‌متری، تله کنترل، مدیریت فشار، مرئی سازی والوها، ایجاد حوضچه‌های فشارشکن سعی در توزیع عادلانه آب در سطح استان داشته باشید.

او علاوه بر تأمین کمی آب مردم در فصل تابستان بر کیفیت مطلوب هم تاکید نمود و اعلام کرد: علاوه بر اینکه نهایت تلاش‌ها در جهت تأمین آب شرب مردم در دستور کار قرار گیرد باید کیفیت آب شرب مانند سنوات قبل مطابق با استاندارد باشد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸، شماره 3565 ؛ 01 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین