اتحادیه صادرکنندگان اصفهان راه‌اندازی می‌شود
0 -

اتحادیه صادرکنندگان اصفهان راه‌اندازی می‌شود

اتحادیه صادرکنندگان اصفهان راه‌اندازی می‌شود
26 خرداد 1398, 18:36 / کد خبر:73203
اتحادیه صادرکنندگان اصفهان برای پیگیری مسائل فعالان این بخش به همت اتاق بازرگانی و صادرکنندگان استان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ایسنا، نایب‌رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در نخستین نشست هم‌اندیشی صادرکنندگان استان، اظهار کرد: در شرایط اقتصادی کنونی کشور که از یک طرف با تحریم و از طرف دیگر با کمبود ارز روبرو هستیم، تقویت صادرات غیرنفتی می‌تواند به اقتصاد کشور کمک کند.

بهرام سبحانی هدف از تشکیل اتحادیه صادرکنندگان استان اصفهان را هم‌افزایی صادرکنندگان در راستای توسعه صادرات عنوان کرد و گفت: تلاش برای سامان‌دهی صادرات و بهبود کیفیت خدمات، حل مسائل و مشکلات پیش روی صادرکنندگان  دیگر هدف راه‌اندازی این اتحادیه است.

او تصریح کرد: اصفهان به عنوان صنعتی‌ترین استان کشور پتانسیل صادرات چند برابر وضعیت کنونی را دارد و این اتحادیه با برگزاری دوره‌های آموزشی می‌تواند به صادرکنندگان جهت‌دهی برای حضور مؤثر در بازارهای جدید را ارائه دهد. 

عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست گفت: اتحادیه صادرکنندگان استان اصفهان به صورت تخصصی و منسجم خواستار پیگیری مسائل و مشکلات صادرکنندگان استان و توانمندسازی آنان است.

فرشته امینی بازاریابی مستمر با کسب اطلاعات مربوط به عرضه و تقاضا، مشارکت گروهی در تصمیم سازی ها و تصمیم‌گیری‌ها و تهیه و تنظیم پیش‌نویس قوانین و مصوبات مرتبط با صادرات را یکی دیگر از اهداف راه‌اندازی این اتحادیه برشمرد و افزود: کمک به تحقق هدف‌های کمی و کیفی تعیین شده برای صادرات کالا و خدمات و جلوگیری از انجام رقابت‌های ناسالم در بازارهای هدف، از دیگر اهداف راه‌اندازی این اتحادیه است.

او راه‌اندازی مرکز رشد صادرات اتاق بازرگانی اصفهان را  یکی از اقدامات در راستای توسعه صادرات استان برشمرد و گفت: توانمندسازی تولیدکنندگان برای صادرات و تقویت شرکت‌های مدیریت صادرات می‌تواند بازارهای جدیدی برای محصولات تولیدی استان را ایجاد کند.

عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به نبود آمار دقیق از میزان صادرات استان اصفهان، اظهار کرد: برخی از تولیدات استان از سایر استان‌ها صادر می‌شود و آمار دقیقی در این راستا وجود ندارد.

معاون اقتصادی استانداری اصفهان در این نشست، گفت: برای اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی استان راهی جز توسعه صادرات نداریم و تشکیل این اتحادیه می‌تواند صادرات استان را هوشمندانه و منسجم سازد.

سیدحسن قاضی عسگر خواستار توجه ویژه به صادرات صنایع‌دستی استان اصفهان شد و افزود: بسیاری از آثار هنرمندان صنایع‌دستی در منازل انبار شده است و با جریان داشتن صادرات می‌توان شاهد صادرات این آثار و تولید آثار جدید بود.

او خواستار انتقال مسائل و مشکلات صادرکنندگان استان اصفهان در قالب این اتحادیه به استانداری در راستای حل مسائل شد و گفت: صادرکنندگان به عنوان قهرمانان ملی در جنگ اقتصادی نقش مهمی را در اشتغال‌زایی و رونق کسب‌وکار ایفا می‌کنند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸، شماره 3565 ؛ 01 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین