جریمه ۱۶ درصدی اداره برق برای مشترکان پرمصرف
0 -

جریمه ۱۶ درصدی اداره برق برای مشترکان پرمصرف

جریمه ۱۶ درصدی اداره برق برای مشترکان پرمصرف
28 خرداد 1398, 18:10 / کد خبر:73227
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان اصفهان گفت: در چهار ماه از سال با هدف مدیریت مصرف و جلوگیری از مصارف غیرضروری، ۱۶ درصد به صورتحساب مشترکانی که بیش‌تر از ۳۰۰ کیلووات در ماه از برق استفاده می‌کنند، اضافه می‌شود.

امیر رمضانی در گفت‌وگو با ایمنا، اظهار کرد: افزایش تعرفه سالیانه نسبت به سال ۱۳۹۷، هفت درصد بوده که از ابتدای خردادماه اعمال شده است.

او افزود: علاوه بر این افزایش هفت‌درصدی که تنها مختص استان اصفهان نبوده و کشوری است، در چهار ماه از سال ( از ابتدای خردادماه تا پایان شهریورماه) با هدف مدیریت مصرف و جلوگیری از مصارف غیرضروری، ۱۶ درصد به صورتحساب مشترکانی که بیش‌تر از حداکثر الگوی مصرف (۳۰ کیلووات در ماه) از برق استفاده می‌کنند و تنها نسبت به مازاد آن، اضافه می‌شود.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان اصفهان خاطرنشان کرد: البته قابل‌ذکر است مشترکانی که در حال حاضر الگوی مصرف در بخش خانگی را رعایت نمی‌کنند، تنها ۱۰ درصد از کل مشترکان را تشکیل می‌دهند. به مشترکانی که از۳۰۰ کیلووات در هر ماه (حداکثر الگوی مصرف) کمتر مصرف کنند و مصرف آن‌ها نسبت به مشابه سال گذشته نیز کمتر باشد پاداش تعلق می‌گیرد؛ این پاداش می‌تواند تا ۳۰ درصد کاهش هزینه‌ها را برای مشترکان در پی داشته باشد.

رمضانی تصریح کرد: سهم وسایل سرمایشی در مصرف برق تابستان تقریبا ۲۲ هزار مگاوات، معادل ۴۰ درصد کل مصرف در تابستان مربوط به وسایل گرمایشی است. اگر دمای محیط بین ۲۴ تا ۲۶ درجه تنظیم شود هم در مصرف برق صرفه‌جویی شده و باعث کمک به پایداری شبکه و در نتیجه وجود نداشتن خاموشی‌ها می‌شود و هم در هزینه مشترکان صرفه‌جویی می‌شود.

او همچنین در خصوص حذف قبوض کاغذی با توجه به دستور ریاست جمهوری، گفت: حذف قبوض کاغذی با توجه مصوبه دولت در دست اجراست.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان اصفهان در خصوص صدور قبض آنی (فرآیندی که در آن مامور قرائت کنتور به صورت درجا و لحظه‌ای اقدام به صدور قبض و تحویل به مشترکان می‌کند)، اظهار کرد: در حال حاضر قرائت توسط مامور مربوطه انجام و به مرکز ارسال می‌شود؛ ملزومات طرح صدور آنی قبض در حال حاضر وجود ندارد و در برنامه شرکت توزیع نیز نیست.

رمضانی افزود: در تلاش هستیم تا با جایگزین کردن قبوض الکترونیکی، از صدور قبض‌های کاغذی فاصله بگیریم، البته به دلیل اینکه برخی شرکت‌ها به قبض کاغذی به‌عنوان سند حسابداری برای شرکت نیاز دارند، این مسئله نیز در نظر گرفته شده و آن‌ها می‌توانند با مراجعه به سایت و وارد کردن شماره اشتراک خود نسبت به چاپ قبض و استفاده از آن اقدام کنند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸، شماره 3565 ؛ 01 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین