هشدار پلیس اصفهان برای رمز یک‌بارمصرف
0 -

هشدار پلیس اصفهان برای رمز یک‌بارمصرف

هشدار پلیس اصفهان برای رمز یک‌بارمصرف
29 خرداد 1398, 15:23 / کد خبر:73233
در 2 ماهه امسال، ۲۶۷ درصد جرائم برداشت از حساب شهروندان افزایش داشته است

رئیس پلیس فتای استان اصفهان هشدار داد در صورت فعال نکردن رمز دوم کارت اگر شهروندان با پیامک‌های تخلیه حساب بانکی خود مواجه شدند تعجب نکنند چراکه باید قبل از این اتفاق ناگوار تمهیدات لازم برای ایمنی را انجام دهند.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی در مورد الزام کاربران به استفاده از رمز یک‌بارمصرف اظهار کرد: تحقیقات نشان داده که در فضای سایبری بیش از ۸۰ درصد جرائم ما مربوط به جرائم اقتصادی است. او با بیان اینکه بیشتر جرائم اقتصادی صورت گرفته مربوط به برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های مردم است، افزود: در حوزه انتشار بدافزارها، آلودگی تجهیزات دیجیتال شهروندان و درگاه‌های جعلی فیشینگ و تجهیزات سرقت اطلاعات مانند اسکیمر نسبت به قبل افزایش داشته است. رئیس پلیس فتای استان اصفهان با بیان اینکه افزایش این تهدیدات می‌تواند از عوامل افزایش جرائم در حوزه برداشت‌های غیرمجاز از حساب شهروندان باشد، تصریح کرد: یکی از راه‌های مؤثر در کاهش جرائم اقتصادی اعمال قانون استفاده از رمز دوم یک‌بارمصرف است، افزود: بانک‌ها در یک مقطع زمانی ملزم به اجرای این قانون از ابتدای خردادماه شدند که این الزام برداشته شد اما همه بانک‌ها آماده ارائه این سرویس هستند. سرهنگ مرتضوی با بیان اینکه در آمارهای دو ماهه امسال، ۲۶۷ درصد جرائم برداشت از حساب شهروندان افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: در شرایطی که برداشت‌های غیرمجاز در سال قبل ۳۰۰ درصد افزایش داشت علاوه بر آن امسال بازهم شاهد ۲۶۷ درصد افزایش در این زمینه بوده‌ایم. او با تأکید بر لزوم استفاده از رمز دوم یک‌بارمصرف برای شهروندانی که از پرداخت‌های اینترنتی استفاده می‌کنند، تصریح کرد: توصیه ما به شهروندانی که در کسب‌وکارهای اینترنتی هستند یا تراکنش و نقل‌وانتقال بالایی در سیستم بانکی دارند، فعال کردن رمز دوم با مراجعه به بانک‌های عامل است.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان با بیان اینکه تمام بانک‌ها این سرویس را ارائه می‌دهند، افزود: در صورت فعال نکردن رمز دوم کارت اگر شهروندان با پیامک‌های تخلیه حساب بانکی خود مواجه شدند، تعجب نکنند چراکه باید قبل از این اتفاق ناگوار باید تمهیدات لازم برای ایمنی را انجام دهند. او با بیان اینکه برای فعال کردن رمز دوم تنها یک‌بار نیاز به مراجعه بانک است، اظهار کرد: بر روی گوشی‌های موبایل سازوکار تغییر و گرفتن رمز ایجادشده که بیشتر بانک‌ها در این زمینه اپلیکیشن خاصی دارند که بهتر است شهروندان برای دریافت آن به بانک مراجعه کنند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸، شماره 3565 ؛ 01 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین