ریسک بزرگ ذوب‌آهن در خط دروازه
0 -

محمدباقر صادقی جای رشید مظاهری را می گیرد

ریسک بزرگ ذوب‌آهن در خط دروازه

ریسک بزرگ ذوب‌آهن در خط دروازه
30 خرداد 1398, 08:46 / کد خبر:73240
آن‌گونه که از شواهد برمی‌آید ذوبی‌ها قصد جذب جانشین برای رشید مظاهری ندارند. ظاهرا علیرضا منصوریان می‌خواهد از محمدباقر صادقی به‌عنوان گلر نخست استفاده کند.

امیر حسین احتشامی-اصفهان امروز: دروازه‌بانی که در چند فصل اخیر بیشتر روی نیمکت حضور داشت اما در چند بازی انتهایی فصل از مصدومیت رشید مظاهری نهایت استفاده را کرد و با حضور در قفس توری خود را بیش‌ازپیش به منصوریان ثابت کرد. حالا او پس از منتفی شدن حضور گلر جدید، سنگربان نخست ذوب‌آهن خواهد بود. معراج اسماعیلی، گلر دوم این تیم نیز که در تیم ملی امید هم‌بازی می‌کند به‌عنوان گلر دوم روی نیمکت قرار خواهد گرفت و دروازه‌بان جوان دیگری سهمیه سوم در این پست را پر می‌کند. با این شرایط ذوبی‌ها ریسک بزرگی در مهم‌ترین منطقه بازی یعنی خط دروازه انجام خواهند داد و با گلری در لیگ قهرمانان آسیا به میدان می‌روند که قابل‌مقایسه بارشید مظاهری نیست. شاید هم منصوریان به این نتیجه رسیده باشد که دروازه‌بان بهتری از محمدباقر صادقی پیدا نخواهد کرد و بهتر است روی این بازیکن بومی سرمایه‌گذاری کند تا این‌که دروازه‌بانی هم‌سطح با صادقی اما ناآشنا با شرایط باشگاه را جذب کند. احتمالا حضور ذوب‌آهن در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا هم مزید بر علت شده تا کادر فنی نماینده ایران ریسک جذب دروازه‌بان را قبول نکرده و ادامه کار با داشته‌هایشان را در پیش بگیرند.

بازگشت دوباره صادقی به ذوب‌آهن

محمدباقر صادقی سه فصل پیش از ذوب‌آهن جدا شد و به تیم فوتبال سایپا پیوست. صادقی که بیشتر فعالیت ورزشی‌اش را در این باشگاه پشت سر گذاشته بود دو فصل هم برای سپاهانی‌ها بازی کرد اما دوباره به ذوب‌آهن بازگشت. او در ابتدای لیگ هجدهم دوباره با ذوبی‌ها به توافق رسید و به‌عنوان دروازه‌بان دوم پیراهن نماینده سبزپوش اصفهان را بر تن کرد. صادقی با آگاهی کامل از این‌که باید از روی نیمکت کار رقیب خودش رشید مظاهری را دنبال کند به ذوب‌آهن پیوست. صادقی هفته‌ها نیمکت نشینی را تحمل کرد تا سرانجام در هفته‌های پایانی نوبت به این بازیکن هم رسید. صادقی درمجموع شش بار در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا برای سبزپوشان اصفهانی به میدان رفت و همین حضور کوتاه‌مدت برای منصوریان کافی بود تا چندان نگران جدایی رشید مظاهری نباشد.

صادقی بدون بازی ملی

محمدباقر صادقی در حالا حاضر باید در اوج دوران پختگی‌اش قرار داشته باشد که البته چنین نیست. این دروازه‌بان 30 ساله که حداقل از یک دهه تجربه در لیگ برتر فوتبال ایران برخوردار است با بهره گرفتن از فیزیک بدنی مناسب خیلی زود موردتوجه سایر باشگاه‌ها قرار گرفت اما هرگز به پیراهن تیم ملی نرسید و هیچ بازی ملی در کارنامه او دیده نمی‌شود.

جای خالی رشید مظاهری

رشید مظاهری شش فصل درخشان را با پیراهن ذوب‌آهن پشت سر گذاشت و بدون تردید تا مدت‌ها جای خالی این دروازه‌بان سرپنجه احساس خواهد شد. به‌هرحال ذوبی‌ها در چند فصل اخیر با دروازه‌بانی چون مظاهری به موفقیت‌های بزرگی در لیگ برتر و جام حذفی دست یافتند و نقش رشید در کسب این موفقیت‌ها کاملا پررنگ بود. پس از جدایی این بازیکن از جمع ذوبی‌ها و پیوستن به تیم تراکتورسازی خلأ نبودن مظاهری درون دروازه بیشتر خودش را نشان خواهد داد به‌ویژه آن‌که سبزپوشان اصفهانی باید با الاتحاد عربستان در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا روبرو شوند. دیداری سرنوشت‌ساز برای تنها نماینده ایران در مهم‌ترین بازی فصل که ممکن است بسیاری از معادلات را تغییر دهد. بر این اساس منصوریان مجبور خواهد شد استحکام خط دفاعی تیمش را بیشتر کرده چراکه دیگر دروازه‌بان شش‌دانگی همچون مظاهری درون دروازه ذوب‌آهن قرار ندارد. در لیگ برتر هم جدایی رشید بدون دردسر برای تیم اصفهانی نخواهد بود به‌ویژه آن‌که محمدباقر صادقی جسارت مظاهری در خروج از دروازه و واکنش‌های سریع به ضربان ناگهانی را ندارد.

اسماعیلی جانشین دوم صادقی

پیرامون دروازه‌بان دوم ذوب‌آهن هم به نظر می‌رسید منصوریان معراج اسماعیلی را برای جانشین صادقی در نظر گرفته باشد. اسماعیلی در لیگ هفدهم با نظر مستقیم امیر قلعه‌نویی از تیم امید مقاومت تهران جذب شد و تا همین فصل پیش هم دروازه‌بان سوم ذوب‌آهن محسوب می‌شد. اسماعیلی همچنین به‌عنوان گلر دوم تیم در تیم ملی امید هم حضور دارد و به‌گونه‌ای دروازه‌بانی باقابلیت‌های فنی قابل به‌حساب می‌آید. این دروازه‌بان پس از بازی‌های خوبی که در تیم امید انجام داد به یکی از مهره‌های موردتوجه کرانچار تبدیل شد. معراج اسماعیلی در حال حاضر مانند سایر جوان‌های ملی‌پوش ایران رویای صعود به المپیک را دارد و به دنبال رسیدن به یک تجربه مهم بین‌المللی در سن پایین است. بر این اساس ذوبی‌ها با صادقی و اسماعیلی وارد لیگ فصل آینده خواهند شد و باید منتظر اتفاقات پیش روی این تیم ماند چراکه به نظر ریسک بزرگی را انجام داده‌اند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸، شماره 3565 ؛ 01 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین