شهنازی: مربیان بزرگ والیبال جهان در مورد ایران با احتیاط رفتار می‌کنند/ ما با کل دنیا فرق داریم!

شهنازی: مربیان بزرگ والیبال جهان در مورد ایران با احتیاط رفتار می‌کنند/ ما با کل دنیا فرق داریم!

شهنازی: مربیان بزرگ والیبال جهان در مورد ایران با احتیاط رفتار می‌کنند/ ما با کل دنیا فرق داریم!
11 مرداد 1399, 11:16 / کد خبر:732803
مربی پیشین تیم ملی والیبال گفت: فدراسیون کشورهایی که تیم ملی آنها در المپیک حضور دارند، قرارداد سرمربی خود را تمدید کرده‌اند و ما به خاطر اینکه چند ماه حقوق کمتر پرداخت کنیم، هنوز در مورد سرمربی تصمیم نگرفته‌ایم.
ناصر شهنازی  در مورد حضور مربیان بزرگ و مطرح جهان روی نیمکت تیم ملی والیبال ایران اظهار داشت: حضور در المپیک،‌ جذابیت خاصی دارد و آرزوی همه مربیان است اما مربیان بزرگ جهان در مورد شرایط ایران با احتیاط بیشتری رفتار می‌کنند.
مربی پیشین تیم ملی والیبال گفت: متاسفانه در ورزش ایران فقط برنامه ریزی کوتاه مدت و حرف و شعار وجود دارد و در قالب این شعارها، حرف‌های زیادی زده می‌شود. به اعتقاد من در درجه اول، ثبات مدیریتی وجود ندارد و ارکان فدراسیون مرتب در حال تغییر هستند. به همین دلیل درباره برنامه‌های دراز مدت نمی‌توان فکر و صحبت کرد. از این نظر اتفاقات منحصر به فردی در ورزش ایران می‌افتد. بیشتر فدراسیون ها به دنبال نتایج کوتاه مدت هستند و فدراسیون والیبال هم از این قضیه مستثنی نیست. ما نتیجه گرا هستیم و این قانون در همه زمینه‌ها و رشته‌ها وجود دارد. توقعات غیر معقولی در ورزش ایران شکل گرفته که ذهنیت و علاقه مردم به ورزش را تخریب می‌کند.
وی تصریح کرد: ارزش مدال المپیک،‌ بسیار زیاد است و ارزش سرمایه‌گذاری و استخدام یک مربی اسم و رسم‌دار جهانی را دارد. آن قدر پول بیهوده در ورزش ایران هزینه می‌شود که هزینه یک مربی درجه یک در آن گم است. مشکل بزرگ والیبال ایران اما عدم هماهنگی تمرینات تیم‌های رده‌های سنی مختلف است. تیم‌های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان،‌ روش تمرینی هماهنگی ندارند و هر مربی، کار مربی دیگر را نفی می‌کند و قبول ندارد. از طرف دیگر، اراده‌ای برای برطرف شدن این مشکل دیده نمی‌شود.
سرمربی پیشین تیم والیبال سایپا در مورد برگزاری اردوی آماده سازی تیم ملی لهستان گفت: لهستانی‌ها برای والیبال و تیم ملی خود ارزش قائل هستند ولی ما با کل دنیا فرق داریم. والیبال برای مردم ما ارزشمند است ولی ما کاری برای آن انجام نمی‌دهیم و هزینه نمی‌کنیم. سیاست‌‌های ما با خواسته مردم، متفاوت است و در واقع توجهی به مردم نمی‌شود. فدراسیون کشورهایی که تیم ملی آنها در المپیک حضور دارند، قرارداد سرمربی خود را تمدید کرده‌اند و ما به خاطر اینکه چند ماه حقوق کمتر پرداخت کنیم، هنوز در مورد سرمربی تصمیم نگرفته‌ایم. لهستانی‌ها می‌دانند که مردمشان والیبال را دوست دارند و به هر شکل ممکن برای آن هزینه می‌کنند ولی در ایران به دلیل مکشلات اقتصادی، دیدگاه کوتاه مدتی برای این رشته وجود دارد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹، شماره 3857 ؛ 16 مرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین