ساعی: سیاسیون، ورزشکاران را مقابل هم قرار می‌دهند

سلیمی: کمیسیون ورزشکاران وظیفه خود را انجام نداده و غیرفعال بود

ساعی: سیاسیون، ورزشکاران را مقابل هم قرار می‌دهند

ساعی: سیاسیون، ورزشکاران را مقابل هم قرار می‌دهند
11 مرداد 1399, 11:51 / کد خبر:732812
رئیس کمیسیون ورزشکاران اعتقاد دارد سیاسیون باعث می‌شوند که ورزشکاران رو در روی هم قرار بگیرند.
هادی ساعی درباره حاشیه انتخابات کمیسیون ورزشکاران گفت: هر انتخاباتی چنین شکلی دارد و درباره این اتفاقات، بزرگ‌نمایی شده است. بحث‌های کارشناسی مطرح شد و ما گفتیم قانون باید اجرا شود. دوستان اطلاعات زیادی نداشتند و من اشراف زیادی بر آیین‌نامه داشتم. اعضا فقط رأی نمی‌دهند که بروند.
وی که با برنامه «تهران ورزشی» رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: کیکاووس سعیدی اصرار داشت انتخابات بر اساس آیین‌نامه‌ای برگزار شود که هنوز توسط IOC تأیید نشده بود. این آیین‌نامه تا آن لحظه نیامده بود که دوستان کمیته ملی المپیک حین انتخابات گفتند تأییده آمد و انتخابات الان قانونی شد. در این باره باید از کمیته ملی المپیک سوال کنید.
رئیس کمیسیون ورزشکاران درخصوص اینکه شب انتخابات اعلام کردند یک ورزشکار ووشوی کشورمان، دوپینگی از آب درآمده و اینکه داستان خاصی پشت موضوع بوده است یا خیر، تصریح کرد: بله می‌خواستند فضای انتخابات را به سمت دیگری بروند که مشخص است چه کسانی چنین کاری کردند و می‌خواستند انتخابات برگزار نشود. برگزاری انتخابات بدون تأییدیه ایراد داشت و ما امضا کرده بودیم که تابع قانون هستیم. انتظار داشتم سعیدی از صحبت‌هایم دفاع کند. این آیین‌نامه در هیئت اجرایی تأیید شده بود و به IOC فرستاده شده بود.
بهداد سلیمی در این هنگام روی خط آمد و خاطرنشان کرد: از شرکت در این انتخابات پشیمان نشدم و ناراحتی خاصی ایجاد نشد. هادی ساعی بزرگ ورزش ماست و بحث‌ها عادی است، اما این بحث‌ها بیش از اندازه طول کشید. اختلاف نظر در هر نشستی وجود دارد، اما برخی مسائل باید قبل از انتخابات حل می‌شد که نشد.
ساعی در ادامه بیان کرد: اگر تأییدیه IOC روی میز بود، بحثی پیش نمی‌آمد. من مشکلی با بهداد سلیمی یا حمیده عباسعلی ندارم و آنها قهرمانان بزرگ کشورمان هستند. صحبتم با این عزیزان نبود؛ بلکه بحثم کارشناسی و فنی بود. خوشبختانه تأییدیه انتخابات در اواسط  جلسه آمد که مشکل حل شد.
سلیمی با اشاره به ضعف‌های کمیسیون ورزشکاران اظهار داشت: نقطه ضعف کمیسیون ورزشکاران این است که از سه سال پیش، اختلافات زیاد بود و به رسانه‌ها کشیده شد. اختلاف سلیقه‌ها زیاد است و فعالیت کمیسیون ورزشکاران، چیزی نبود که باید می‌بود و اختلافات باید کمتر و کمیسیون فعال‌تر باشد.
ساعی با بیان اینکه پیش‌تر ایرادی در کمیسیون مشاهده نمی‌شد، گفت: تمام اختلافات از بیرون به کمیسیون تزریق می‌شد؛ جلسات لغو می‌شد و اجازه نمی‌دادند اعضا در آن شرکت کنند. نمی‌خواهم به عقب برگردم و امیدوارم همه دست به دست هم بدهیم تا کارهای پیش رو را انجام دهیم. ورزشکاران با هم مشکلی ندارند؛ بلکه سیاسیون، ورزشکاران را مقابل هم قرار می‌دهند.
وی با اشاره به این موضوع که ورزشکاران به همه فهماندند می‌خواهند به ورزش کمک کنند، تصریح کرد: امیدوارم برخی دوستان، دست از کارهای خود بردارند و بدانند ورزشکاران واقعی زیر بلیت کسانی که از بیرون دستور می‌دهند، نمی‌روند. فشار روی یک عضو کمیسیون زیاد بود که او مصاحبه کرد و گفت ناامید شدم. در فاصله یک سال تا المپیک، ما فرصت کم و کار زیاد داریم و رأی من با رأی سایر ورزشکاران فرقی نمی‌کند. در این یک سال باید باری از دوش ورزشکاران برداریم. کمیسیون باید از قبل از قهرمانان دعوت می‌کرد و آنها برای حضور در جلسه باید مجوز می‌گرفتند.
سلیمی درباره فعالیت‌های اخیر خودش خاطرنشان کرد: فعلاً خیلی فعالیت وزنه‌برداری نمی‌کنم و فعالیتم بیشتر در سطح لیگ است. تیم ما یعنی بازار بزرگ، سال گذشته قهرمان لیگ برتر شد و در این زمینه حضور دارم.
وی درخصوص شرایط وزنه‌برداری کشور بیان کرد: شرایط وزنه‌برداری و نیز ورزش جهان با شیوع کرونا خیلی خوب نیست  و امیدوارم این ویروس از بین برود تا مانند گذشته شاهد فعالیت ورزشکاران باشیم.
قهرمان پیشین وزنه‌برداری کشورمان در پاسخ به این پرسش که آیا کمیسیون ورزشکاران می‌تواند کمکی به ورزشکاران کند یا خیر، اظهار داشت: این کمیسیون می‌تواند موثر باشد. بحث‌های چالشی در انتخابات و جلسات، امری عادی است و در هر انتخاباتی صورت می‌گیرد. همه حاضران در جلسه، مدال آور و قهرمان بودند و انتظار می‌رفت برخی دوستان، انعطاف بیشتری داشته باشند.
سلیمی درخصوص ورود او و حمیده عباسعلی به انتخابات کمیسیون گفت: ما خارج از بدنه ورزش کشور نبودیم و انتظار داشتیم انعطاف بیشتری صورت گیرد. تا امروز کمیسیون روزشکاران، بحث مشورتی خود را به خوبی انجام نداده و غیرفعال بوده است. نمی‌دانم ایراد کار از کجا بوده است، اما امیدوارم ساعی بتواند مسائل را جمع و جور کند و با برگزاری جلسات، باری از دوش قهرمانان بردارد. امیدوارم ساعی تلاش کند کمیسیون خوبی داشته باشیم و سال آینده می‌توانیم درباره عملکرد او، نظر بهتری بدهیم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹، شماره 3856 ؛ 15 مرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین