توضیح درباره پرونده تحصیلیِ دختر روحانی

توضیح درباره پرونده تحصیلیِ دختر روحانی

توضیح درباره پرونده تحصیلیِ دختر روحانی
11 مرداد 1399, 15:20 / کد خبر:732863
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره ماجرای مبهم درج نام دختر رئیس‌جمهور به عنوان عضو هیئت‌علمی این دانشگاه توضیحاتی ارائه کرد.
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به گزارشی با عنوان "دختر روحانی عضو هیات علمی شهید بهشتی شد؟" توضیحاتی به خبرگزاری ارسال کرده است.
متن این توضیح به شرح ذیل است:
با سلام و احترام
ضمن تشکر از همراهی‌ها وتقدیر از فعالیت‌های آن خبرگزاری محترم، پیرو درج گزارش اختصاصی تحت عنوان: (دختر روحانی عضو هیات علمی شهید بهشتی شد؟) بر اساس اعلام معاونت آموزشی دانشگاه و بررسی به عمل آمده در دانشکده فن آوری نوین پزشکی به استحضار می‌رساند:
خانم دکتر مریم روحانی فارغ التحصیل رشته دکترای زیست فناوری پزشکی از انستیتو پاستور ایران می‌باشد که پس از فارغ‌التحصیلی درخواست گذراندن تعهدات قانونی خود را در آذرماه سال 98 به دانشکده‌های فن آوری‌های نوین پزشکی دانشگاه ارائه داده‌اند.
پس از ارزیابی سوابق تحصیلی و تحقیقاتی نامبرده در دانشکده مذکور درخواست ایشان جهت شروع خدمت در گروه مهندسی بافت و علوم سلولی کاربردی با نظر موافق به معاونت آموزشی دانشگاه اعلام می‌گردد، معاونت آموزشی دانشگاه نیز بر اساس ماده 14 آیین‌نامه اداری و استخدامی اعضاء هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور و همچنین بخشنامه شماره 3573/500/د معاونت آموزشی وزارت متبوع به مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت منعکس می‌کند و پس از آن مرکز امور هیات علمی وزارت متبوع طی نامه شماره 4178/506/د مورخ 21/09/98 موافقت خود را جهت انجام تعهدات قانونی در قالب هیات علمی ایشان به دانشگاه اعلام کرد. برهمین اساس وی جهت گذراندن تعهدات قانونی از تاریخ 18/10/98 به عنوان عضو هیات علمی تعهداتی در دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی شروع به کار نموده است.
قابل ذکر است در حال حاضر تعداد 289 نفر از اعضای هیات علمی تعهداتی با شرایط مشابه ایشان در دانشگاه مشغول گذراندن تعهدات قانونی خود می‌باشند و طبق ماده 14 آیین‌نامه اداری و استخدامی اعضاء هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور، مجوزی برای استخدام رسمی آنها نمی‌باشد و به کارگیری متعهدین خدمت مستلزم وجود ردیف سازمانی بلاتصدی و مجوز استخدام به عنوان عضو هیات علمی نمی‌باشد و این افراد صرفاً تعهدات قانونی را در دانشگاه طی خواهند نمود.
بدیهی است پس از پایان تعهدات رابطه کاری این گونه افراد با دانشگاه قطع خواهد شد و صرفاً افرادی به استخدام هیات علمی دانشگاه در خواهند آمد که در فراخوان جذب اعضاء هیات علمی دانشگاه شرکت نمایند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
پاسخ
11 مرداد 1399 19:46
مهمان:
ای کاش خانم دکتر ذاکری و دکتر نوید دین پرست جدید  بجای امریکا ،الان ایران بودند و برای مردم توضیح می دادند که چطور یک دختر خانم  جوان بدون هیچ آزمونو امتحانی و بی هیچ سابقه و رزومه تحقیقاتی  قابل قبولی و بدون داشتن نمره زبان لازم،تنها به دلیل دختر رئیس جمهور بودن بعنوان دانشجوی دکترای پژوهش محور  در بخش مالاریا و بیماری های منتقله از حشرات شدند !؟ و بعد از چند سال به دلیل ناتوانی در اخذ کفایت لازم در موضوعی که به ایشان محول شده بود، بجای مردود شدن دانشجو! استاد راهنما برکنار و از ریاست بخش اخراج و همسرش اقای دکتر دین پرست نیز از معاونت پشتیبانی پاستور کنار گذاشته شد! مردم حق دارند بدانند چرا دیگر فارغ التحصیلان  نخبه و برتر دوره های by course و by research   رشته های مختلف مقاطع دکترای انستیتو پاستور و دیگر مراکز علمی داخلی و خارجی ، با وجود سالها خدمت و تجربه و مدیریت و داشتن دهها مقاله و طرح پژوهشی و کتاب هیات علمی نشده اند! اما ایشان بعد از تغییر اساتید راهنما به سمت افرادی که با انتشار  ترجمه ی دانشجویی کتاب پروتئین شیمی  اسم تالیف خود ارتقاء گرفته اند،  بلافاصله استادیار دانشگاه شهید بهشتی شده اند!؟ مردم حق دارند بدانند که آیا بین حمایت از فضاحت های مالی معاون پشتیبانی فعلی انستیتو که از دانشگاه شهید بهشتی به این موسسه آورده شده و با دلالی های ارز و کلاهبرداری های گسترده ای که پیشکار ایشان در سطح انستیتو بوجود آورده‌است و پرونده های مالی و تحصیلی حسین فریدون و انتصاب گسترده کارکنان ان دانشگاه در سطح مدیریت های ارشد  وزارت بهداشت ارتباطی از وزیر گرفته تا مدیر کل بازرسی و حراست وزارت بهداشت  دارد؟!
0 -
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹، شماره 3856 ؛ 15 مرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین