لیست آپارتمان‌های متری ۱۰۰ میلیون بلندتر شد!

سهم مناطق ۱، ۲ و ۳ پایتخت از معاملات مسکن چقدر است؟

لیست آپارتمان‌های متری ۱۰۰ میلیون بلندتر شد!

لیست آپارتمان‌های متری ۱۰۰ میلیون بلندتر شد!
14 مرداد 1399, 15:16 / کد خبر:733246
متوسط قیمت یک متر مربع زیر بنای واحد مسکونی در منطقه یک ۴۵ میلیون تومان، در منطقه ۳، بین ۳۵ تا ۴۰ میلیون و منطقه ۲ بین ۳۰ تا ۳۵ میلیون بوده است.
بررسی فایل‌های فروش در مناطق یک، دو و سه نشان می‌دهد تعداد فایل‌هایی که قیمت پیشنهادی آن‌ها متری ۱۰۰ میلیون تومان است رو به افزایش است.
به گزارش اقتصادنیوز، براساس گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در تیرماه که از سوی بانک مرکزی منتشر شده، متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیر بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملاتی شهر تهران ۲۰۹.۱ میلیون ریال بود.
سهم مناطق یک، دو و سه پایتخت از معاملات مسکن
بر اساس این گزارش، متوسط قیمت یک متر مربع زیر بنای واحد مسکونی در منطقه یک ۴۵ میلیون تومان، در منطقه ۳، بین ۳۵ تا ۴۰ میلیون و منطقه ۲ بین ۳۰ تا ۳۵ میلیون بوده است.
سهم منطقه یک از معاملات انجام شده ۵.۶ درصد، منطقه دو ۸.۶ درصد و منطقه سه ۴. ۹ درصد است. اما بررسی فایل‌های فروش در مرداد ماه نشان می‌دهد قیمت‌های پیشنهادی افزایشی بین ۲۰ تا ۳۰ میلیونی در این سه منطقه داشته است.
قیمت خانه ۱۵۰ متری در سعادت آباد چند؟
به طور مثال خانه‌ای ۱۵۰ متری در سعادت آباد، خیابان علامه نوساز بدون آن که امکانات ویژه‌ای داشته باشد تنها با یک پارکینگ متری ۷۵ میلیون برای فروش پیشنهاد شده است. اما در میان قیمت‌های پیشنهادی متری ۱۰۰ میلیون تومان هم به چشم می‌خورد. این املاک معمولا عمر بنای بالایی دارند و قدرالسهم زمین نیز در هنگام فروش محاسبه شده و یا آپارتمان دارای استخر، سالن اجتماعات و ... است.
منظور از قدرالسهم آپارتمان سهم هر واحد آپارتمانی از زمین اختصاص داده شده به کل مجتمع آپارتمانی است که اصطلاحاً به آن سهم اعیان از عرصه نیز گفته می‌شود. این ویژگی‌ها در تمام فایل‌های متری صد میلیون تومان مشترک نیست وبه طور مثال آپارتمانی نوساز زعفرانیه بدون داشتن ویژگی‌های ممتازی متری ۱۰۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است.
محلهمتراژ (مترمربع)سن بنا (سال)قیمت هر متر مربع (تومان)
زعفرانیه۲۴۰نوساز۱۰۰۰۰۰۰۰۰
ولنجک۱۲۰۳۰۱۰۰۰۰۰۰۰۰
سعادت آباد۱۲۵۱۷۱۰۰۰۰۰۰۰۰
سعادت آباد، خیابان سرو۱۵۰نوساز۱۰۰۰۰۰۰۰۰
الهیه۲۴۵نوساز۱۰۰۰۰۰۰۰۰
ظفر۱۴۴۱۸۱۰۰۰۰۰۰۰۰
فرمانیه اندرزگو۱۱۰۲۷۱۰۰۰۰۰۰۰۰
دروس۱۰۵۱۸۱۰۰۰۰۰۰۰۰
اقدسیه۲۵۰نوساز۱۰۰۰۰۰۰۰۰
سعادت آباد خیابان علامه۲۴۴۲۵۱۰۰۰۰۰۰۰۰
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 6 مهر ۱۳۹۹، شماره 3898 ؛ 06 مهر 1399
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 6 مهر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین