هزینه برگزاری مراسم عزاداری محرم صرف کمک به نیازمندان می شود

هیئت متوسلین به حضرت ابوالفضل اصفهان:

هزینه برگزاری مراسم عزاداری محرم صرف کمک به نیازمندان می شود

هزینه برگزاری مراسم عزاداری محرم صرف کمک به نیازمندان می شود
14 مرداد 1399, 21:02 / کد خبر:733261

هیئت متوسلین به حضرت ابوالفضل (ع) اصفهان به دنبال شیوع ویروس کرونا در اقدامی پسندیده هزینه نذورات و برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم خود به صورت جمعی را صرف کمک به نیازمندان می کند.


در متن اطلاعیه هیئت متوسلین به حضرت ابوالفضل (ع) اصفهان آمده است:
"کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا
مَنْ قَتَلَ نَفْسَا بِغَیرِ نَفْسٍ أوفَسادٍ فِی الأَرضِ فَکانَّما قَتَلَ النَّاسَ جمیعاً وَ مَنْ أَحْیاها فَکأَنَّما اَحیا النَّاسَ جمیعاً (سوره مائده- آیه ۳۲)
هر کس انسانی را جز برای حق، [قصاص] یا بدون آنکه فسادی در زمین کرده باشد، بکشد، چنان است که همه انسان‌ها را کشته، و هر کس انسانی را از مرگ برهاند وزنده بدارد، گویی همه انسان‌ها را زنده داشته است.
چند ماهی است که دنیا و کشور عزیزمان ایران با ویروس منحوس کووید -۱۹ (کرونا) درگیر است و طی این دوران بدخواهانی که از سر عداوت به دنبال تضعیف جایگاه دین و مذهب در برابر علم و دانش بوده و هستند، بیکار ننشستند و تمام ظرفیت‌های خود را بسیج کردند تا این دیدگاه آلوده و اهریمنی را به جهانیان القا کنند غافل از اینکه جامعه دینی ما با هدایت و راهبری دانشمند و عالمی دینی و فقیهی فرزانه، از خود چنان فرهیختگی و عقلانیتی به خرج داد که چشم طمع دشمنان دین را کور کرد.
تعامل سازنده و پشتیبانی بی‌نظیر جامعه و بزرگان دین از مجاهدت‌ها و ایثارگری کادر بهداشت و درمان، تصویر ماندگاری از عقلانیت شیعی و پیوند علم و دین را در تاریخ ثبت کرد و برای آیندگان برجای گذاشت. این روزها با نزدیک شدن به اعیاد قربان و غدیر و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) باز این مسئله پر رنگ شده است.
بر خود واجب می‌دانیم تا به مصداق آیه شریفه فوق و نیز پیام عید قربان که همانا تاکید پروردگار عالمیان بر اولویت حفظ جان انسان‌ها حتی به منظور تقرب به درگاهش است و نیز بر پایه نظر علمای دین و نظر مقام معظم رهبری در تبعیت از ستاد ملی کرونا و جهت حمایت از جبهه بهداشت و درمان کشور و مدافعان سلامت به جهت جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا و حفظ جان هم میهنان مؤمن و دلداده مکتب عاشورا، ارادت خود را به آقا اباعبدالله (ع) به گونه‌ای دیگر جز برگزاری مراسم به صورت جمعی با صرف هزینه مراسم و نذورات به صورت مواسات اجتماعی در راستای خواست و نظر رهبر معظم انقلاب نشان دهیم.
امید است که این تصمیم مورد رضایت پروردگار و خشنودی حضرت ولیعصر (عج) واقع گردد.
هیئت متوسلین به حضرت ابوالفضل (ع)؛ مسجد آیت الله خادمی (حاج رسولی‌ها) "
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 6 مهر ۱۳۹۹، شماره 3898 ؛ 06 مهر 1399
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 6 مهر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین