علائم خطر و بروز بیماری کرونا را بیشتر بشناسید

علائم خطر و بروز بیماری کرونا را بیشتر بشناسید

علائم خطر و بروز بیماری کرونا را بیشتر بشناسید
15 مرداد 1399, 07:50 / کد خبر:733280
با شیوع ویروس کرونا موجی از علائم برای این بیماری معرفی شد، اما مهم‌ترین علائم بیماری کرونا چیست و در چه صورت باید خود را یک فرد مبتلا به کرونا قلمداد کرده و به بیمارستان مراجعه کنیم؟
مراجعه زود هنگام به مراکز درمانی در بیماران کووید١٩ اهمیت بسیار بالایی در نتیجه درمان آن‌ها دارد و لازم است افراد درصورت مشاهده علائم خطر، به این مراکز مراجعه کنند.
در این رابطه مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: تب بالا به مدت طولانی یا وقوع دوباره تب، تنگی نفس، سرفه‌های خشک و مکرر علائم خطر این بیماری می‌باشند که در این صورت باید به پزشک مراجعه کرده و پیگیری‌های لازم انجام شود.
وی در رابطه با علائم تنگی نفس، تصریح کرد: یکی از علائم آن تعداد بیشتر از 24 تنفس در دقیقه است، همچنین در حین انجام فعالیت کم و آرام، فرد به نفس نفس می‌افتد.
وی ادامه داد: شاید در مواردی تنگی نفس با علائم گفته شده ظاهر نشود ولی فرد دچار خستگی و بی‌حالی ناشی از نرسیدن اکسیژن کافی به اعضای بدن شود که باید مورد توجه و تمایز قرار بگیرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطرنشان کرد: درد یا فشار مداوم روی قفسه­‌ی سینه، گیجی و ناتوانی در هوشیاری از علائم دیگری است که فرد در صورت مشاهده باید سریعا به مراکز درمانی مراجعه کند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 6 مهر ۱۳۹۹، شماره 3898 ؛ 06 مهر 1399
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 6 مهر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین