پورابراهیمی: مشاغل خانگی شامل مالیات بر خانه‌های خالی نمی‌شوند

پورابراهیمی: مشاغل خانگی شامل مالیات بر خانه‌های خالی نمی‌شوند

پورابراهیمی: مشاغل خانگی شامل مالیات بر خانه‌های خالی نمی‌شوند
15 مرداد 1399, 10:02 / کد خبر:733319
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مشاغل خانگی به شرط تأیید سازمان امور مالیاتی، مشمول بر مالیات خانه‌های خالی نمی‌شوند.
محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(چهارشنبه، 15 مرداد 99) خانه ملت و در جریان بررسی طرح دوفوریتی مالیات بر خانه‌های خالی، گفت:‌اجرای این قانون، بنای ایجاد مشکل برای مردم ندارد، بلکه هدف اصلی آن است که عرضه مسکن در حوزه احتکار را بتوانیم مدیریت کنیم.
وی با تأکید بر اینکه بنا نداریم با اجرای این طرح زندگی مردم را دچار مشکل کنیم، افزود: هدف از اجرای این طرح ایجاد مشکل برای بخش‌های دیگر جامعه نیست.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: بخش عمده‌ای از 2 میلیون و 500 هزار تا 2 میلیون و 700 هزار خانه احتکار شده به بازار با اجرای این طرح به مسیر حرکت بازمی‌گردد.

پورابراهیمی تصریح کرد: یکی از شروط در این طرح، ایجاد نکردن مشکل برای کسب و کارها در کشور است، البته جرائمی را برای فردی که اطلاعات لازم را در سامانه مذکور وارد نکرده، در نظر گرفته شده و مالیات بر آن خانه اِعمال خواهد شد.
وی ادامه داد: قانونی به نام مشاغل خانگی در کشور وجود دارد که به همین جهت، چند نفر در یک کارگاه تولیدی کار می‌کنند، اگر این افراد در یک خانه مسکونی مستقر شدند، به شرط تأیید سازمان امور مالیاتی، مشمول بر مالیات خانه‌های خالی نمی‌شوند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: طبق این طرح، دانشجویانی که به هر دلیلی قصد دارند از یک خانه به غیر از شهر اصلی‌شان استفاده کنند، می‌توانند از ظرفیت اسکان در خانه‌های خالی بهره بگیرند و دچار مشکل نمی‌شوند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 6 مهر ۱۳۹۹، شماره 3898 ؛ 06 مهر 1399
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 6 مهر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین