بزرگترین چالش‌ها هنگام ورود به عرصه بازیگری چیست؟

بزرگترین چالش‌ها هنگام ورود به عرصه بازیگری چیست؟

بزرگترین چالش‌ها هنگام ورود به عرصه بازیگری چیست؟
16 مرداد 1399, 10:51 / کد خبر:733448
بازیگر فیلم «جوهر سوخته» گفت: اوایل حضورم در اولین فیلمم استرس داشتم، بیشتر استرس من در زمانی بود که هنوز جلوی دوربین نرفته بودم، حفظ دیالوگ بزرگترین چالش من برای بازیگری بود و استرس آن را داشتم که آیا می‌توانم در این سن دیالوگ‌های طولانی فیلمنامه را حفظ کنم یا خیر.
هما شهیدی زاده ، پیرامون شروع بازیگری در سن ۶۳ سالگی گفت: شروع بازیگری برای من بیشتر از روی کنجکاوی است، می‌خواهم حتی در سن بالا خودم را به چالش بکشم تا ببینیم می‌توانم از پس از چالش سخت برآیم یا نه. من به اندازه کافی خانه نشینی را تجربه کرده ام، حالا تصمیم گرفته ام که زندگی کنم، به سن و سال اهمیت نمی‌دهم، هیچ وقت برای شروع دیر نیست و هم اکنون احساس می‌کنم می‌توانم بازیگر بزرگی در سینما و تئاتر باشم.
وی درباره نقطه شروع بازیگری خود اضافه کرد: سال گذشته با نمایش مسافران به عرصه بازیگری وارد شدم، پس از آن در فیلم کوتاه جوهر سوخته نقش مکمل اصلی را بازیگری کردم و هم اکنون نیز مشغول تمرینات نمایش هجوم هستم که قرار است در نیمه دوم شهریور ماه روی صحنه برود.
بازیگری زندگی من را عوض کرد/۶۳ سن دارم و می‌خوام بهترین بازیگر ایران بشوم

بازیگر فیلم «جوهر سوخته» درباره تجربه اولین حضور سینمایی خود اظهار کرد: اوایل حضورم در اولین فیلمم استرس داشتم،  زمانی بود که هنوز جلوی دوربین نرفته بودم، حفظ دیالوگ بزرگترین چالش من برای بازیگری بود و استرس آن را داشتم که آیا می‌توانم در این سن دیالوگ‌های طولانی فیلمنامه را حفظ کنم یا خیر.
وی در همین راستا ادامه داد: بعد از آنکه جلوی دوربین رفتم فهمیدم که آنقدر‌ها هم که فکر می‌کردم کار سختی پیش روی من نبوده است، به نوعی بعد از اولین پلان تمام ترس من از بازیگری در سینما ریخت، پیشتر تجربه تئاتر را داشتم، اما سینما اتفاقی تازه در زندگی من بود.
بازیگر نمایش «مسافران» درباره تجربه بازیگری در سنین بالا اذعان کرد: از اینکه توانستم در این سن در تئاتر و سینما بازی کنم بسیار خوشحالم، پیش از این شخصیت کاملا کم رو و ماخوذ به حیایی داشتم، هیچگاه فکرش را نمی‌کردم که بتوانم جای فرد دیگری حرف بزنم و یا بازی کنم، اما بازیگری به من نشان داد که در هر سنی می‌توان تجربه‌ای این چنین شیرین را پشت سر گذاشت.
وی درباره دورنمای بازیگری برای خود تاکید کرد: بازیگری برای من مثل زندگی کردن است، در این حرفه نه به دنبال پول هستم و نه به دنبال جایزه، بازیگری زندگی من را دگرگون کرده و امروز از خودم و حال و هوایی که دارم احساس رضایت می‌کنم.
این بازیگر سینما و تئاتر درباره ایفای نقش منفی در فیلم «جوهر سوخته» اضافه کرد: نقش من در فیلم سینمایی جوهر سوخته با شخصیت خودم فاصله بسیاری داشت، این نقش کاملا منفی و به نوعی آزاردهنده بود، اما از بازی در آن لذت بردم، زیرا احساس کردم که می‌توانم نقش‌های متفاوتی را ایفا کنم.
بازیگری زندگی من را عوض کرد/۶۳ سن دارم و می‌خوام بهترین بازیگر ایران بشوم
وی با اشاره فیلم جدید خود به نام «بخشش» ادامه داد: در این فیلم برعکس فیلم «جوهر سوخته» در نقش یک مادر ظاهر شدم، این نقش یک مادر کاملا معمولی است که در زندگی عادی خود با چالشی بزرگ و مرگ یکی از نزدیکانش روبرو می‌شود.
شهیدی زاده درباره بازی در نمایش هجوم ادامه داد: در این نقش نقش عزراییل را بازی می‌کنم، این نقش بسیار عجیب و در نوع خود دوست داشتنی است، این نقش بسیار مرموز است، البته بازی در تئاتر از سینما بسیار سخت‌تر است، در ابتدا فکر می‌کردم که سینما سختتر باشد، اما تئاتر به واسطه انسجام بازی و حضور طولانی مدت روی صحنه امکان هیچ اشتباهی را به ما نمی‌دهد.
وی درباره نقشی که آرزوی بازی کردن آن را دارد خاطرنشان کرد: دوست دارم تمام نقش‌ها و همه شخصیت‌ها با ویژگی‌های مختلف را بازی کنم تا ببینم آیا از عهده آن نقش برمی آیم یا نه. طول و مدت حضورم در یک نقش آن چنان مهم نیست، بیشتر دوست دارم نقش‌های مهم هر چند کوتاه را بازی کنم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹، شماره 3900 ؛ 08 مهر 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین