خانم مولاوردی و ابتکار بابت تخیله ساختمان بنیاد ۵ میلیارد تومان می‌گیرند که این کار تخلف بوده است!

فتاح مطرح کرد؛

خانم مولاوردی و ابتکار بابت تخیله ساختمان بنیاد ۵ میلیارد تومان می‌گیرند که این کار تخلف بوده است!

خانم مولاوردی و ابتکار بابت تخیله ساختمان بنیاد ۵ میلیارد تومان می‌گیرند که این کار تخلف بوده است!
19 مرداد 1399, 08:50 / کد خبر:733533
رئیس بنیاد مستضعفان گفت:کاخ مرمر آسیب دیده است و در طبق دوم آن حمام، سونا و جکوزی ساخته اند.
سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان درخصوص مهم‌ترین اقدامات یکساله بنیاد مستضعفان گفت:زمانی که بنده رئیس بنیاد مستضعفان شدم برنامه یکساله بنیاد تدوین شده بود و ما همان برنامه را اجرا کردیم و خوشبختانه ۱۰۰ درصد برنامه اجرا شد و رشد و تولید بالا بود و به تمام اهداف رسیدیم.
وی درباره وضعیت اقتصادی بنیاد مستضعفان بیان کرد: بنیاد مستضعفان  ۱۶۹ شرکت ثبت شده دارد و حساب این شرکت‌ها در پایان سال حسابرسی می‌شوند در بین این ۱۶۹ شرکت برخی سود ده و برخی ضرر ده هستند. در حال حاضر به علت کرونا مجمع بنیاد مستضعفان برگزار نشده است، اما طبق برآورد اولیه کل فروش بنیاد در سال گذشته ۳۶ هزار میلیارد تومان بوده و حدود ۷ هزار میلیارد تومان هم سود ناخالص بدون کسر مالیات داشتیم و باید حدود هزار میلیارد تومان هم مالیات پرداخت کنیم.
فتاح افزود: حدود ۲۹ هزار میلیارد تومان هزینه داشتیم و ۶ هزار میلیارد تومان باقی می‌ماند که به نسبت ۶۰ به ۴۰ بین بنیاد مستضعفان و شرکا تقسیم می‌شود.

اولویت بنیاد مستضعفان تامین نیازهای داخلی

فتاح در خصوص ادعای نبود شفافیت در بنیاد مستضعفان گفت: ما گزارش سالانه را در مجمع بنیاد مستضعفان بررسی می کنیم و تمام آن چاپ می‌شود و در اختیار عموم قرار می‌گیرد.
وی افزود:تمام صورت‌های مالی شرکت ها در سایت بنیاد قرار می‌گیرد و سازمان بازرسی کل کشور هم روی حساب ها نظارت دارد و شرکت مفید راهور تمام حساب‌های ما را بررسی می‌کند و ۳۲ شرکت بنیاد مستضعفان در بورس فعالیت دارند که همین موضوع موجب شفافیت می‌شود.

بازگشت تمام ارز حاصل از صادرات بنیاد مستضعفان از طریق سامانه نیما

فتاح بیان کرد: تامین نیاز‌های داخلی کشور اولویت اصلی بنیاد مستضعفان است و ما در فولاد، سیمان و چند کالای دیگر اجازه صادرات پیدا کردیم و سال گذشته حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون دلار صادرات داشتیم و تمام این ارز هم به کشور بازگشته است.
وی بیان کرد: با آقای همتی رئیس بانک مرکزی دیدار داشتم و ایشان از ما بابت بازگشت ارز صادراتی از طریق سامانه نیما تشکر کردند.
رئیس بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد مستضعفان از طریق صندوق توسعه ملی برای گسترش صنایع فولاد و سیمان ارز دریافت کرده است که بیشتر آن را پس داده، اما ارز ۴۲۰۰ تمانی دریافت نکرده است.

درب های کاخ مرمر به روی مردم باز می شود

فتاح درخصوص کاخ مرمر گفت: کاخ مرمر در اختیار مجمع تشخیص مصلحت بود، قبل از مرحوم هاشمی رفسنجانی دست یک عده بود و بعد از ایشان هم مدتی دست مجمع باقی ماند.
وی افزود: زمانی که بنده به بنیاد مستضعفان آمدم، متوجه شدم دولت قرار است از کاخ مرمر به عنوان محل تشریفات مهمان‌های خارجی استفاده کند و طی دیداری که با رئیس جمهور داشتم، کاخ در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت و ما در عرض ۴ ماه با کمک میراث فرهنگی آنجا را به موزه هنر ایران تبدیل کردیم که اگر کرونا اجازه دهد درب‌های آن به روی مردم باز می‌شود.
رئیس بنیاد مستضعفان بیان کرد: البته کاخ مرمر آسیب‌ دیده است، داخل این کاخ آسانسور نصب شده، پتک زده اند و در طبقه دوم آن حمام، سونا و جکوزی ساخته اند.
فتاح بیان کرد: کاخ مرمر را برای دیدن مردم آماده کرده ایم.
فتاح: خانم مولاوردی و ابتکار بابت تخیله ساختمان بنیاد ۵ میلیارد تومان می‌گیرند که این کار تخلف بوده است!

فتاح درخصوص ساختمان مرکز مطالعات و تحقیقات زنان گفت: ساختمان مرکز مطالعات و تحقیقات زنان مدتی دست خانم ابتکار و ملاوردی بود که قبل از بنده این ساختمان تخلیه شده بود.
وی افزود: بابت تخلیه ساختمان ۵ میلیارد تومان گرفته بودند که خلاف بود، کسی که در ملک بنیاد سالیان سال نشسته باید اجرت المثل هم بدهد. برای بازگشت پول درحال پیگیری هستیم و امیدواریم موضوع مشکل حقوقی و قضایی پیدا نکند.
فتاح: زمینی که آقای حداد عادل در منطقه فرشته برای مدرسه گرفته اند، اجاره اش به روز نیست!

رئیس بنیاد مستضعفان درباره زمین مدرسه فرهنگ در فرشته گفت: زمینی برای مدرسه فرهنگ آقای دکتر حداد عادل گرفته شد که این زمین در منطقه فرشته و الهیه است که این زمین اجاره بود که البته اجاره آن به روز هم نبوده، آقای حداد عادل باید یا اجاره به روز پرداخت کنند یا زمین را به بنیاد پس بدهند. پیشنهاد ما این است که ملک باید پس داده شود. ارزش این مردسه در حال حاضر ۲۰۰ میلیارد تومان است و اگر ملک را پس بگیریم حتما آن را می‌فروشیم و صرف ساخت مدرسه در مناطق محروم می‌کنیم.
وی افزود:آقای حداد عادل ۸ هزار متر زمین هم در منطقه هروی به ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان را به بنیاد پس دادند قرار بود ایشان در آنجا مدرسه‌ای بسازند که مجوز‌های آن توسط شهرداری صادر نشد.


ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
پاسخ
20 مرداد 1399 17:39
مهمان:
اگر حمایت و رانت برخی نبود این افراد این همه سال چطور این همه بیت المال را حیف و میل کرده اند؟؟؟ و اگر دیگر مسولان از صدر تا ذیل از آنها بی خبر بوده اند هم بی لیاقتی آنها را می رساند که مثل کبک سر در لاک خود فرو برده اند.
0 -
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹، شماره 3918 ؛ 01 آبان 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین