بازار دام تعریفی ندارد؛ انباشتگی ۲.۵ میلیون راس دام سبک در دامداری ها

بازار دام تعریفی ندارد؛ انباشتگی ۲.۵ میلیون راس دام سبک در دامداری ها

بازار دام تعریفی ندارد؛ انباشتگی ۲.۵ میلیون راس دام سبک در دامداری ها
21 مرداد 1399, 12:30 / کد خبر:733848
پوریان از انباشتگی ۲ تا ۲.۵ میلیون راس دام در دامداری‌ها خبر داد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو دام سبک ۴۰ هزار تومان است.
منصور پوریان رئیس شورای صادرکنندگان دام زنده، با اشاره به اینکه بازار دام تعریفی ندارد، اظهار کرد: با توجه به ازدیاد عرضه در برابر تقاضا، دامداران با مشکل انباشت دام در واحد‌ها رو به رو هستند.
او افزود: در شرایطی که دامداران با انبوه دام رو به رو هستند و مسئولان با صادرات دام زنده مخالف هستند، پشتیبانی امور دام به عنوان متولی امر باید اقدام به خرید دام با وزن بالا از تولیدکننده کند تا با رسیدن به فصل پاییز، امکان پروار جدید وجود داشته باشد.

قیمت هر کیلو دام سبک ۴۰ هزار تومان

پوریان متوسط قیمت هر کیلو گوساله زنده با اوزان تا ۶۰۰ کیلو را ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان و دام سبک با اوزان بالای ۵۰ کیلو را ۳۸ تا ۳۹ هزار تومان و اوزان کمتر را ۴۰ هزار تومان اعلام کرد.
رئیس شورای صادرکنندگان دام ادامه داد: با توجه به انباشتگی دام در واحد‌های دامداری طی نامه‌ای به وزارت جهاد کشاورزی خواستار صادرات دام با اوزان بالا شدیم که مسئولان با این امر مخالفت کردند و معتقدند که صادرات منجر به نوسان قیمت در بازار داخل می‌شود.
او با بیان اینکه خرید فعلی پشتیبانی امور دام راهگشای بازار نیست، گفت: پشتیبانی امور دام برای امر خرید، گوساله با وزن ۶۰۰ کیلو را در نظر گرفته است، در حالی که هم اکنون دام با اوزان ۹۰۰ کیلو و یک تن روی دست دامداران مانده است که انتظار می‌رود پشتیبانی امور دام اقدام به خرید و ذخیره سازی کند.
پوریان در پایان از انباشتگی ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار راس گوساله و ۲ تا ۲.۵ میلیون راس دام سبک در دامداری‌ها خبر داد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹، شماره 3897 ؛ 05 مهر 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین