بی پاسخ ماندن پیشنهاد جریمه افراد بدون ماسک و دورکاری ۵۰ درصدی کارکنان ادارات

بی پاسخ ماندن پیشنهاد جریمه افراد بدون ماسک و دورکاری ۵۰ درصدی کارکنان ادارات

بی پاسخ ماندن پیشنهاد جریمه افراد بدون ماسک و دورکاری ۵۰ درصدی کارکنان ادارات
21 مرداد 1399, 13:21 / کد خبر:733857
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: پیشنهاد وی به ستاد مقابله با کرونا مبنی بر جریمه افراد بدون ماسک و دورکاری ۵۰ درصدی کارکنان ادارات بدون پاسخ مانده است.
زهرا نژادبهرام  درباره پیشنهاد جریمه کردن افراد بدون ماسک و دورکاری 50 درصدی کارکنان ادارات، اظهار کرد: در پیک دوم شیوع کرونا نیازمند استفاده از راهکارهای جدیدتری هستیم با این حال یکی از راهکارهای پیشگیری از ابتلا به کرونا و کاهش شیوع آن که همواره بر آن توصیه شده، این است که همه افراد باید تا حد ممکن از حضور در تجمعات پرهیز کنند.
وی ادامه داد: در این راستا تمدید دو هفته ای دورکاری کارکنان و ممنوعیت برخی فعالیتها اثراث مثبت خود را روی کاهش شیوع کرونا گذاشت. بنابراین میتوان روی استفاده از این گزینه تمرکز بیشتری داشت و دورکاری 50 درصدی کارکنان ادارات را اجرا کرد چراکه این امر می تواند به کنترل شیوع کرونا کمک کند.  
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به جریمه کردن افراد بدون ماسک، تصریح کرد: با توجه به شیوع جهانی کرونا، می‌توان از تجربیات و الگوی سایر کشورها نیز بهره‌مند شد. برخی از کشورها نسبت به جریمه افراد فاقد ماسک اقدام کرده‌اند این تجارب قابل تأمل، قابل بررسی و قابل اجرا هستند.  
وی ادامه داد: از آنجایی که ماسک می‌تواند بین 80 تا 90 درصد مانع شیوع ویروس شود، استفاده اجباری از آن فرصت خوبی برای شهروندان شهر پرجمعیتی مانند تهران است و میتوان از گزینه جریمه نیز استفاده کرد.
وی خاطرنشان کرد: بنده این دو پیشنهاد را به ستاد مقابله با کرونا ارسال کرده اما هنوز پاسخی به آن داده نشده است. از ستاد مقابله با کرونا این انتظار وجود دارد که نسبت به کلانشهر تهران نگاه ویژه ای داشته باشد چراکه اجرای این موارد امکانپذیر است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹، شماره 3896 ؛ 03 مهر 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین