امیرآبادی‌فراهانی: روحانی برای ادامه سرپرستی خیابانی باید حکم حکومتی بگیرد

امیرآبادی‌فراهانی: روحانی برای ادامه سرپرستی خیابانی باید حکم حکومتی بگیرد

امیرآبادی‌فراهانی: روحانی برای ادامه سرپرستی خیابانی باید حکم حکومتی بگیرد
22 مرداد 1399, 11:48 / کد خبر:733961
عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت: رئیس‌جمهور باید امروز از مقام معظم رهبری درخواست مجوز حکم حکومتی بکند تا برای ادامه کار و سپس گزینه وزارت صمت را به مجلس پیشنهاد دهد.
احمد امیرآبادی‌فراهانی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست علنی امروز(چهارشنبه، 22 مرداد 99) پارلمان که بخشی از آن به بررسی رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت اختصاص داشت، گفت: متأسفانه آقای رئیس‌جمهور فرصت سه ماهه را امروز از دست دادند و هر وزارتخانه فقط سه ماه می‌تواند سرپرست داشته باشد، بنابراین ایشان باید امروز از مقام معظم رهبری درخواست مجوز حکم حکومتی بکند تا برای ادامه کار و سپس گزینه وزارت صمت را به مجلس پیشنهاد دهد.
وی افزود: رئیس‌جمهور برای جایگاه وزارتخانه به عنوان سرپرست سه ماه فرصت دارد و برای بیش از سه ماه حتما باید مجوز حکم حکومتی داشته باشد، چون قانون اساسی اجازه بیش از سه ماه سرپرستی را به رئیس‌جمهور نمی‌دهد.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم آقای رئیس‌جمهور باید زودتر گزینه پیشنهادی وزارت صمت را به مجلس معرفی کند، زیرا احکام حکومتی بیشتر برای معضلات است، ایشان فرصت سه ماهه را از دست داد و فکر می‌کنم حداقل بهتر است از این حکم حکومتی و ظرفیت مجلس نیز استفاده کند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹، شماره 4021 ؛ 10 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین