اجرای 140 برنامه به مناسبت دهه کرامت در اصفهان
0 -

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان اصفهان خبر داد

اجرای 140 برنامه به مناسبت دهه کرامت در اصفهان

اجرای 140 برنامه به مناسبت دهه کرامت در اصفهان
17 تیر 1398, 15:11 / کد خبر:73443
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان اصفهان در نشست خبری به مناسبت دهه کرامت اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های شکل گرفته طی چند سال گذشته ، فعالیت‌های آستان قدس رضوی به تمامی استان‌های کشور گسترش یافت و شاهد توسعه فعالیت‌های آستان قدس رضوی در تمامی کشور هستیم.

احمدرضا منزه: سید رضا مرتضوی ادامه داد: رهبر انقلاب توصیه داشتند فعالیت‌های آستان قدس در غالب اموری همچون ترویج فرهنگ رضوی، رفع محرومیت‌زدایی و مواردی از دست در سراسر کشور گسترش پیدا کند و لذا موضوع توسعه فعالیت‌های دفاتر آستان قدس رضوی در استان‌های مختلف موردتوجه قرار گرفت.

او ادامه داد: در راستای گسترش فعالیت‌های آستان قدس رضوی، توجه به چهار مقوله شامل «مباحث فرهنگی و ترویج مکتب اهل‌بیت»، «محرومیت‌زدایی»، «ترویج فرهنگ وقف و نذر» و «توسعه شبکه خادم یاری» مورد تأکید قرار گرفت و فعالیت‌های خوبی در این موارد به اجرا درآمد.

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان اصفهان تصریح کرد: تاکنون حدود 240 هزار نفر از سراسر کشور  وارد شبکه خادم یاری شده‌اند، بر اساس برنامه‌ریزی شکل گرفته، شرایط فعالیت خادم یارانی که خارج از مشهد و سایر استان‌های کشور ساکن هستند بدین گونه است که می‌توانند سالانه بین 1 تا 12 بار در حرم مطهر رضوی فعالیت داشته باشند و در بقیه اوقات هر هفته، شش ساعت در منطقه مورد سکونت خود برای رفع مشکلات مناطق و ارائه خدمات به مردم سپری کنند.

او اضافه کرد: برای هر استان 25 کانون از جمله کانون زیارت اولی‌ها، کانون خبر و رسانه، کانون کتاب و کتابخانه، کانون خانواده معظم شهدا و ... تعریف و سازمان‌دهی شد که خادم یاران در این کانون‌ها به ارائه خدمات به عموم مردم می‌پردازند.

مرتضوی تأکید کرد: از مجموع 240 هزار نفر خادم یاری که در سراسر کشور وارد شبکه خادم یاری شده‌اند، 16 هزار و 500 نفر از استان اصفهان هستند که 14 هزار و 600 نفر تاکنون موفق به گذراندن مراحل اولیه ثبت‌نام شدند و هم‌اکنون 7 هزار نفر به‌عنوان خادم یار در استان اصفهان پذیرفته شده و در حال فعالیت هستند و 7 هزار و 600 نفر نیز در حال طی کردن دوره‌های آموزشی و پذیرش هستند.

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان اصفهان عنوان کرد: در جهت پیشبرد بهتر اهداف، کانون‌های خادم یاری محلی با محوریت مساجد شهر در اصفهان در حال راه‌اندازی است تا خادم یاران نیز بتوانند با دقت و تمرکز مناسب‌تری به خدمت‌رسانی بپردازند.

او در ادامه با اشاره به‌ویژه‌برنامه‌های دهه کرامت در استان اصفهان اظهار کرد: 140 برنامه به مناسبت این دهه در استان اصفهان اجرا می‌شوند و سعی بر این است که با اجرای برنامه‌های متنوع در نقاط مختلف استان، مردم در حال و هوای این دهه و اعیاد قرار گیرند.

مرتضوی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 30 هزار نفر به‌عنوان زائر اولی از اصفهان به مشهد مقدس اعزام شدند، عنوان کرد: برای سال جاری سامانه‌ای به این منظور طراحی شد تا موضوع اعزام زائر اولی‌ها با قدرت ادامه یابد.

در ادامه رئیس ستاد برنامه‌های دهه کرامت در استان اصفهان نیز با اشاره به جزئیات برگزاری ویژه‌برنامه‌های این دهه اظهار کرد: هر ساله از ولادت با سعادت حضرت معصومه(س) تا ولادت حضرت امام رضا(ع) را با عنوان دهه کرامت یاد می‌کنند و در این مقطع شاهد اجرای برنامه‌های متنوع و شاد در سراسر کشور هستیم.

محمدحسین محسن‌زاده کرمانی ادامه داد: یکی از ویژه‌برنامه‌های این دهه در استان اصفهان برگزاری جشن رواق رضوی در میدان نقش‌جهان است که در کنار این مراسم غرفه‌هایی در این میدان باهدف ارائه خدمات متنوع همچون پزشکی و مشاوره برپا شده و به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

او افزود: از جمله ویژه‌برنامه‌های این دهه در استان اصفهان می‌توان به برپایی جشن‌های متعدد در نقاط مختلف استان، برگزاری محفل شب‌شعر رضوی، دیدار با خانواده معزز شهدا و جانبازان، حضور خادم یاران در نماز جمعه، غبارروبی گلستان شهدا، پیاده‌روی خادم یاران، پرچم گردانی، سرکشی از آسایشگاه جانبازان، انجام ورزش باستانی  و.. اشاره داشت.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸، شماره 3587 ؛ 28 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین