رونمایی از کتاب جمشیدخانیان در کافه قصه اصفهان
0 -

رونمایی از کتاب جمشیدخانیان در کافه قصه اصفهان

رونمایی از کتاب جمشیدخانیان در کافه قصه اصفهان
21 تیر 1398, 15:10 / کد خبر:73490
کتاب «ادسون آرانتس دوناسیمنتو و خرگوش هیمالیایی اش» نوشته جمشید خانیان در روزشنبه 24تیرماه از ساعت 19 درکافه قصه اصفهان رونمایی می شود.

به گزارش برنا،«ادسون آرانتس دوناسیمنتو و خرگوش هیمالیایی اش» (داستان های فارسی،قرن ۱۴)کتابی از انتشارات فاطمی است که جمشید خانیان نویسنده محبوب دیروز و امروز نوجوانان، با همان دفت و وسواس همیشگی اش، در این داستان برای نوجوانان و حتی بسیاری از بزرگسالان از زاویه های دیگری به یک فاجعه تاریخی، یعنی آتش سوزی سینما رکس آبادان، می نگرد.
در بخشی از این کتاب می خوانیم:همه چیز از کشیدن یک منحنی پیچ در پیچ شروع شد. وقتی که ادسون آرانتس دو ناسیمنتو و خرگوش هیمالیایی اش سر از داستان نویسنده درآوردند و همه چیز را به هم ریختند. قرار بود یک داستان واقعی با آدم ها و نام های واقعی نوشته شود، اما با ورود ادسون آرانتس دو ناسیمنتو و خرگوش هیمالیایی اش به ذهن نویسنده، خیال و واقعیت در هم شدند و …
خانیان نویسندگی برای کودکان و نوجوانان را در دهه 80 و پس از سال ها کار در حوزه ادبیات بزرگسال آغاز کرد و بعد از آن خودش را متعلق به دنیای ادبیات کودک و نوجوان دانست و برای آن ها آثار زیادی را خلق کرد. از آثار او می توان به «قلب زیبای بابور» برگزیده ۲۰۰۵ کتابخانه مونیخ، «لاک پشت فیلی» برگزیده کتاب سال شهیدحبیب غنی پور-۱۳۸۶ «ناهی» برگزیده کتاب سال شهید حبیب غنی پور- ۱۳۸۷، «طبقه هفتم غربی» برگزیده کتاب فصل - بهار ۱۳۸۷، رمان «غوص عمیق»، «عاشقانه های یونس در شکم ماهی» و «یک جعبه پیتزا برای ذوزنقه کباب شده» اشاره کرد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸، شماره ؛ 31 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین