مجوز مهدهای کودک قابل خرید و فروش نیست
0 -

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان:

مجوز مهدهای کودک قابل خرید و فروش نیست

مجوز مهدهای کودک قابل خرید و فروش نیست
22 تیر 1398, 18:03 / کد خبر:73504
پروانه مهدهای کودک غیر قابل واگذاری به افرادی به جز دارنده پروانه تأسیس است و هر گونه واگذاری این پروانه‌ها غیرقانونی است.
به گزارش ایمنا، مجتبی ناجی اظهار کرد: افرادی که پروانه تاسیس دریافت می‌کنند و صاحب‌ امتیاز یک مهدکودک می‌شوند، این پروانه به نام این فرد ثبت می‌شود و قابل واگذاری به غیر و خریدوفروش نیست.
وی با بیان اینکه صاحب امتیاز باید یک مسئول فنی معرفی کند، افزود: در برخی مهدهای کودک صاحب امتیاز به عنوان سرمایه‌گذار است که ممکن است مرد باشد و تحصیلات مرتبط را هم نداشته باشد، اما مسئول فنی مهدهای کودک باید تحصیلات مرتبط داشته و پروانه جداگانه‌ای از فرد سرمایه‌گذار بگیرد و اینطور نیست که این امتیاز واگذار یا خریدوفروش شود بلکه تنها مسئول فنی مسئولیت اداره مهد را به عهده دارد.
معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان تصریح کرد: این امتیاز ارزش خرید و فروش ندارد و هر فرد متقاضی خود می‌تواند برای دریافت مجوز به بهزیستی مراجعه کند. وی در خصوص نظارت بر جشن‌ها و مراسم مهدهای کودک گفت: تمام جشن‌ها و مراسم طی دستورالعمل‌هایی به مهدهای کودک ارسال و تمام موضوعات به آنها ابلاغ می‌شود  و بهزیستی گزارش عملکرد مهدهای کودک در خصوص همه جشن‌ها را دریافت می‌کند. ناجی با بیان اینکه جزییات موضوعات جشن‌ها را به اطلاع مهدهای کودک می‌رسانیم، افزود: برخی مناسبت‌هایی که مربوط به دیگر ادیان یا کشورهاست، مناسبت‌هایی که در آیین و عرف ما نیست و فعالیت‌هایی که خارج از شئون و عرف جامعه باشد نباید در مهدهای کودک اجرا شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸، شماره ؛ 31 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین