موقعیت مناسب اصفهان برای رونق صنعت چاپ
0 -

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ کشور مطرح کرد

موقعیت مناسب اصفهان برای رونق صنعت چاپ

موقعیت مناسب اصفهان برای رونق صنعت چاپ
22 تیر 1398, 19:08 / کد خبر:73506
رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ کشور گفت: صنعت چاپ در خاورمیانه 60 میلیارد دلار درآمد دارد که 55 درصد سهم آن متعلق به ترکیه است.

به گزارش اصفهان امروز، بابک عابدین در نشست هم‌اندیشی فعالان صنعت چاپ و بسته‌بندی که در نمایشگاه بین‌المللی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: علاقه‌مند به رونق صنعت چاپ و تولید و خدمات آن در تمام کشور هستیم، اما مرکزیت اصلی این صنعت در تهران است.

او افزود: استان اصفهان موقعیت مناسبی در مرکز کشور برای رشد و توسعه صنعت چاپ دارد.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ کشور خاطرنشان کرد: تمام محصولات برای صادرات و فروش نیاز به چاپ و بسته‌بندی دارند و یکی از تشکل‌هایی که در راستای افزایش صادرات غیرنفتی کشور فعالیت می‌کند، صادرکنندگان صنعت چاپ هستند.

عابدین با بیان اینکه برای نخستین بار اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ پاویونی را در اقلیم کردستان برگزار کرد، گفت: صنعت چاپ در خاورمیانه 60 میلیارد دلار درآمد دارد که 55 درصد سهم آن متعلق به ترکیه است.

او با اشاره به اینکه خوشبختانه صنعت چاپ سومین صنعت در دنیا و بسیار پردرآمد زا است، ادامه داد: این در حالی است که صنعت چاپ ایران تنها پنج درصد از صادرات خاورمیانه، درآمد دارد.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ کشور با اشاره به اینکه کشور اکنون در موقعیت اضطراری اقتصادی قرار گرفته دارد و در این وضعیت باید به رونق تولید داخلی پرداخت، خاطرنشان کرد: البته با توجه به ناوگانی که صنعت چاپ در کشور ایجاد کرده است، این صنعت می‌تواند به تولید ناخالص داخلی کمک کند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸، شماره ؛ 31 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین