تحول بزرگ در راه منطقه 9 شهرداری اصفهان
0 -

مشکل میدان بهار و اطراف منارجنبان حل می‌شود

تحول بزرگ در راه منطقه 9 شهرداری اصفهان

تحول بزرگ در راه منطقه 9 شهرداری اصفهان
23 تیر 1398, 15:47 / کد خبر:73512
«با اجرای پروژه‌های متعدد شاهد تحول بسیار خوبی در منطقه 9 خواهیم بود.»

هم‌زمان با دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع)، آیین بازگشایی مجموعه ورزشی نور و آغاز عمليات اجرایی خیابان حدفاصل بزرگراه شهید خرازی و خیابان شهید احمد حجازی در منطقه ٩ شهر اصفهان با هزینه ۳۰۳ میلیارد ریال و با حضور شهردار اصفهان، مدیران شهری، اعضای شورای شهر اصفهان و شهروندان منطقه انجام شد.

قدرت ا... نوروزی، شهردار اصفهان در این آیین ضمن گرامیداشت میلاد با سعادت امام رضا (ع) اظهار کرد: پارک جنت و پارک مقابل آن در این منطقه، سال گذشته افتتاح شد و در اختیار مردم قرار گرفت، همچنین خیابان بهشت و زمین هشت هزار متری که در آن واقع شده بود خریداری، آزادسازی و مسئله تغییر کاربری آن در سازمان جهاد کشاورزی انجام شد که باعث شد امروز شاهد ایجاد یک ورزشگاه روباز در خیابان بهشت باشیم.

او بر لزوم تکمیل خیابان بهشت برای آمدوشد همه مردم تا پایان امسال تأکید کرد و افزود: 50 درصد از میدان بهار آزادسازی شده و نزدیک به 50 درصد آزادسازی‌ها باقی مانده است، امیدوارم این میدان با پیگیری‌های مدیرعامل سازمان میدان‌ها و مشاغل شهرداری و مدیر منطقه 9 شهرداری هر چه زودتر بر اساس نیازسنجی‌های منطقه با مشارکت سرمایه‌گذار تبدیل به یک فرصت خوب برای مردم شود. شهردار اصفهان یکی از مشکلات منطقه را نبود بیمارستان و درمانگاه و دسترسی به پزشکان ذکر کرد و افزود: باید بررسی‌های لازم در این مورد صورت بگیرد تا میدان بهار تبدیل به چنین مکان درمانی برای شهروندان شود. او با اشاره به بنای تاریخی منارجنبان و مشکلات اطراف آن، تأکید کرد: بسیار خوشحالم از سوی سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری، سرمایه‌گذاری جهت مشارکت برای ساختن بازار و تالارهای نمایشگاهی اطراف منارجنبان اعلام آمادگی کرده است، هم‌اکنون طراحی‌های لازم برای این کار صورت گرفته و در اولین فرصت پس از اخذ مجوزهای لازم از سازمان میراث فرهنگی عملیات اجرایی این موضوع آغاز می‌شود. نوروزی اضافه کرد: مردم و جوانان غرب اصفهان نقش بسیار قابل‌توجهی در انقلاب و جنگ تحمیلی داشته‌اند، این مردم استحقاق خدمت داشته و تکلیف و وظیفه ماست که به آنها خدمت کنیم. او با بیان اینکه امروز شاهد بازگشایی استخر نور پس از حل مشکل پنج‌ساله آن هستیم، افزود: زمین این مجموعه به قیمت 5 میلیارد تومان خریداری و پنج میلیارد تومان نیز برای آن هزینه شد و روز نخست آغاز به کار آن‌همه مردم می‌توانند به‌صورت رایگان از این مجموعه استفاده کنند. شهردار اصفهان ادامه داد: امروز شاهد یک تحول عظیم در شاهراه‌های شهر اصفهان تحت عنوان حلقه حفاظتی یا رینگ چهارم هستیم، این حلقه حفاظتی از کنار سیتی سنتر در جاده شیراز به‌سوی باغ رضوان و ازآنجا به سمت دولت‌آباد، شهرهای خورزوق و سپس به سمت آتشگاه، درچه و خمینی‌شهر به طول 76 کیلومتر و با عرض 75 متر می‌رود. این رینگ دارای 23 تقاطع غیر هم‌سطح است که یکی از آنها تقاطعی است که از آتشگاه رد شده و از منطقه 9 عبور می‌کند تا ترددها روان شود. او بیان داشت: بخشی از این پل بزرگ که در مناطق مسکونی و املاک مردم خمینی‌شهر واقع می‌شود نیازمند همکاری شهرداری‌های این شهرها و مردم آنجا برای آزادسازی است که در یک تعامل سه‌گانه و با حمایت مسئولان استان این اتفاق بزرگ رخ می‌دهد. نوروزی با بیان اینکه به‌زودی در منطقه 9 شاهد گشایش یک آتش‌نشانی در ناژوان خواهیم بود، گفت: کلکتورهای بزرگی را با طول 77 کیلومتر در حال اجرا داریم و این اقدامات در منطقه تحول ایجاد می‌کند. او تأکید کرد: بیش از 500 برنامه ورزشی و فرهنگی در سطح شهر اصفهان، 400 برنامه در 15 منطقه و 58 برنامه ورزشی در سطح شهر اصفهان در تابستان امسال از سوی شهرداری اجرا می‌شود که به معنای توزیع عادلانه امکانات فرهنگی در تمام سطح شهر است. شهردار اصفهان اظهار داشت: این اولین بار است که به‌صورت نقطه به نقطه و مویرگی برنامه‌های فرهنگی ورزشی اجرا می‌شود، این کار در این دوره مدیریت شهری آغازشده و ادامه می‌یابد. ما نمی‌خواهیم بر چهره مردم غم و غصه باشد، ما می‌خواهیم آب بر چهره زاینده‌رود جاری باشد، برای این موضوع تلاش کرده و می‌کنیم. نوروزی اضافه کرد: چرا باید با وجود این میزان از امکانات مردم غصه‌دار و غمگین باشند. امیدوارم با دعای خیر مردم و تلاش همه مسئولان شاهد شهری زیبا و پرنشاط باشیم.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸، شماره ؛ 31 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین