تماشای 6 ساعته تلویزیون در اصفهان حاکی از انزوای اجتماعی
0 -

در هشتاد و پنجمین جلسه علنی شورای شهر مطرح شد

تماشای 6 ساعته تلویزیون در اصفهان حاکی از انزوای اجتماعی

تماشای 6 ساعته تلویزیون در اصفهان حاکی از انزوای اجتماعی
23 تیر 1398, 15:55 / کد خبر:73513
مدیرعامل سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری اصفهان مهمان هشتاد و پنجمین جلسه علنی شورای شهر بود . او از میانگین 6 ساعته تماشای تلویزیون توسط شهروندان اصفهانی خبر داد و آن را بیانگر انزوای اجتماعی دانست.

محمد عیدی با بیان اینکه اوقات فراغت فرصتی برای بازآفرینی و شکوفایی استعدادهای شهروندان است، افزود: رویکرد گذشته این بوده است که شهروندان را تربیت‌پذیر کنند، اما فرصت بروز استعدادها را از آن‌ها گرفته بودند.

برنامه‌های اوقات فراغت خلاقیت شهروندان را برانگیزد

به گزارش ایمنا، مدیرعامل سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری اصفهان با بیان اینکه اوقات فراغت باید منجر به ایجاد خلاقیت در بین شهروندان شود، اضافه کرد: برنامه‌های سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری اصفهان در سال جاری با مشارکت حداکثری شهروندان برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت را بر این مبنا قرار داده است. او با بیان اینکه جایگاه سرمایه اجتماعی اصفهان در بین ۲۸ کلانشهر رتبه ۲۷ ام است، افزود: این آمار نگران‌کننده از سوی وزارت اقتصاد و امور دارایی اعلام شده است. عیدی با بیان اینکه تبدیل اصفهان به شهر دوستدار کودک از دیگر برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان است، اضافه کرد: برای این امر علاوه بر ایجاد زیرساخت‌ها جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان را داریم که ظرفیت بالایی برای تحقق اهداف ما دارد و می‌تواند اصفهان را در آینده به عنوان پایتخت فیلم کودک به همه دنیا معرفی کند. او شب‌های روشن را نیز دیگر برنامه‌های در دستور کار سازمان فرهنگی دانست و افزود: اجرای این برنامه با محوریت معاونت ورزشی و تفریحی همراه با دیگر معاونت‌های شهرداری و مسئولان مناطق در دستور کار است و از جمله خروجی این طرح برنامه نشاطستان است که اجرا کرده‌ایم. او با بیان اینکه معاونت ورزشی و تفریحی برای اوقات فراغت تابستان ۱۰۰ عنوان برنامه تهیه کرده است، افزود: این معاونت با وجود این که در ماه مبارک رمضان برنامه‌های سنگینی داشته اما از طراحی این برنامه‌ها نیز عقب نماند. مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه معاونت مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی شهرداری نیز برای تابستان ۲۰ عنوان برنامه تعریف کرده است، افزود: محله عمودی و کلاس شهر از مهمترین برنامه‌های این بخش است.

اجرای ۴۸۰ برنامه در مناطق ۱۵ گانه

او با بیان اینکه در ایام تابستان ۴۸۰ عنوان برنامه در ۱۵ منطقه شهری اصفهان اجرا خواهد شد، تصریح کرد: همه این برنامه‌ها در اتاق فکر برنامه‌ریزی‌شده است. عیدی افزایش کیفی در همه برنامه‌های سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی را از شاخص‌های بارز برنامه‌های اوقات فراغت در سال جاری اعلام کرد و گفت: هرگونه نقد در مورد برنامه‌های در دستور کار را می‌پذیریم و برای رفع آن تلاش خواهیم کرد.

لزوم توجه تأمین اجتماعی به راه‌اندازی بیمارستان دوم

در ادامه این جلسه رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان به روز بهزیستی اشاره کرد و گفت: خدمات فعالان این سازمان برای حمایت از معلولان، سالمندان و دیگر اقشار آسیب‌پذیر قابل‌تقدیر است. فتح‌ا... معین با بیان اینکه در حوزه مناسب‌سازی در شهر اصفهان اقدامات خوبی صورت گرفته اما هنوز کافی نیست، اضافه کرد: این امر نیازمند همکاری دیگر نهادها با شهرداری و بویژه نیروی انتظامی است که برای مثال از ورود موتورسیکلت‌ها به پیاده‌روها، پارک‌ها و دیگر اماکن قابل تردد برای معلولان جلوگیری شود. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در سیستم حمل‌ونقل عمومی و بویژه مترو برای معلولان مناسب‌سازی خوبی انجام شده است، افزود: در سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی نیز باید بیش از گذشته برای تحقق این امر تلاش شود. او با بیان اینکه مناسب‌سازی معابر و همچنین حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در کمیسیون اجتماعی شورای شهر با جدیت پیگیری شود، افزود: همه باید توجه داشته باشند که دیگر شهروندان نیز از توانمندسازی اقشار آسیب پذیر و معلولان خوشحال خواهند شد. معین همچنین به روز تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: شهرداری سال‌هاست که با سازمان تأمین اجتماعی اصفهان تعامل و همکاری داشته است، اما طی سال‌های اخیر تأمین اجتماعی برای راه‌اندازی بیمارستان دوم خود در اصفهان همکاری لازم را ندارد. او افزود: شهرداری اصفهان به‌منظور راه‌اندازی بیمارستان دوم تأمین اجتماعی زمینی را در بزرگراه شهید کشوری در اختیار این سازمان قرار داده و برای صدور پروانه ساخت نیز با توجه به توافق‌نامه‌ای که امضاشده اعلام آمادگی کرده است. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر بیمارستان شریعتی، اصلی‌ترین بیمارستان تأمین اجتماعی در اصفهان است و باید جایگزینی برای این بیمارستان برای تعمیر و اقدامات عمرانی تعریف شود، اضافه کرد: از مسئولان تأمین اجتماعی درخواست داریم به نیاز و خواسته و حق قانونی بیمه‌شدگان توجه داشته باشند.


 

کوروش محمدی-رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط‌زیست شورا

تکلیف مناسب‌سازی معابر شهری برای پیمانکاران 

معلولان برای تردد در محور پیاده چهارباغ دچار مشکل هستند، این در حالی است که در گذشته در این مورد تذکر داده شده است. برای نابینایان در پیاده راه‌های اصفهان مسیر مشخص نداریم، این امر با توجه به عملیات عمرانی کلان صورت گرفته مناسب نیست و باید توجه جدی در این مورد صورت گیرد. مناسب‌سازی، تأمین دسترسی‌ها و ساماندهی معابر باید برای پیمانکاران و مدیران مناطق شهرداری تکلیف شود، در نقاط مختلف شهر در حال بهره‌برداری از پروژه‌‌هایی هستیم که باید پیوست توجه به معلولان را داشته باشد. قانون رایگان کردن هزینه حمل‌ونقل معلولان و توان‌خواهان در شهر در همه دنیا اجرایی می‌شود و بهتر است که اجرای این طرح در اصفهان نیز موردتوجه باشد. در حال حاضر در چهار منطقه شهرداری اصفهان حوزه‌های اجتماعی فعالیت خوبی دارد، این حوزه‌ها باید در ۱۱ منطقه دیگر نیز تقویت شود.

 

علیرضا نصر اصفهانی-نایب رئیس شورا

نصب سیستم ارزیابی عملکرد مدیران در شهرداری 

یکی از وظایف مشخص در هر سازمانی ارزیابی و ارزشیابی فعالیت مدیران و کارکنان است که این امر موجب بالندگی و پویایی سازمان می‌شود، این امر امید به رشد و تعالی را در مجموعه ایجاد می‌کند و همگان به این باور خواهند رسید که خدمات و زحمات افراد در سیستم دیده می‌شود و چنانچه سعی و تلاش وافر داشته باشند از مزایای خوبی بهره‌مند خواهند شد. ضروری است در شهرداری نسبت به استقرار سیستم ارزیابی علمی برای بررسی عملکرد مدیران اقدام شود، این امر می‌تواند در مورد عزل و تعیین مدیران نقش بسزایی داشته باشد. با توجه به افزایش مراجعه شهروندان به پارک‌های سطح شهر در تابستان باید در این فضاها شرایط لازم برای رفاه حال شهروندان فراهم شود، در این زمینه باید نسبت به سلامت اغذیه ،تأمین نور کافی و کنترل تردد موتورسیکلت‌ها و مقابله با ورود متکدیان هم‌چنین نظافت سرویس‌های بهداشتی توجه شود.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸، شماره ؛ 31 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین