مسئولان حضور در جلسات اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند
0 -

استاندار اصفهان:

مسئولان حضور در جلسات اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند

مسئولان حضور در جلسات اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند
23 تیر 1398, 18:40 / کد خبر:73526
استاندار اصفهان با اشاره به اهمیت حضور مدیران در جلسه‌های ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: مسئولان ستاد اقتصاد مقاومتی را با کارهای عادی روزمره یکسان تلقی نکنند و توجه ویژه‌ای به مصوبات این ستاد داشته باشند.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی در سی و هفتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اصفهان در سالن جلسات استانداری با گله‌مندی از حضور نداشتن تعدادی از مدیران کل استان در جلسه‌های اقتصاد مقاومتی، گفت: با توجه به اینکه در شرایط فعلی بالاترین ستاد تصمیم‌گیری مرتبط با مسائل نظام، اقتصاد مقاومتی است، اقتضا می‌کند مدیران در جلسه‌های این ستاد حضور داشته باشد.

او تاکید کرد: اگر دستگاه‌های اجرایی جواب استعلام متقاضیان برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف را ۱۵ روزه ندهند، این مسئله به‌مثابه موافقت آن دستگاه با درخواست ارائه شده است و متقاضی بر اساس آن می‌تواند برنامه خود را اجرایی کند.

استاندار اصفهان اظهار داشت: تعداد جلسه‌ها و نشست‌ها برای بنده هیچ اهمیتی ندارد بلکه خروجی و نتیجه جلسات و تصمیم‌گیری برای مسائل و مشکلات استان دارای اهمیت است.

رضایی تصریح کرد: باید کارگروه‌های این ستاد را بیش‌ازپیش فعال شود و در هر جلسه یکی از مسائل و مشکلات مردم و واحدهای تولیدی را احصا و برطرف کنیم.

او بیان کرد: باید دستور کار واقعی و چشم‌انداز و هدف برای جلسه‌ها مشخص شود و اهداف، سیاست‌ها و دستورالعمل‌ها از طریق سایت و نامه برای مدیران اعلام شود.

رضایی تصریح کرد: به‌طورقطع نمی‌توانیم همه مسائل و مشکلات استان را به‌تنهایی و در این استان حل‌وفصل کنیم اما بسیاری از مسائل را می‌توان در این‌گونه جلسه‌ها برطرف کرد.

او با بیان اینکه باید در زمینه اقتصاد مقاومتی فعال‌تر شویم ادامه داد: کشور ما امروز با تحریم‌های ظالمانه و ضد بشری و تهدیدهای جدی اقتصادی مواجه است.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: تحریم‌های آمریکا کوچک‌ترین خللی در روحیه و عزم و اراده مردم ایران به وجود نیاورده است اما فشار این تحریم‌های ضد انسانی بر معیشت مردم تأثیر گذاشته است.

او اضافه کرد: افزایش قدرت تحمل و اراده مردم به‌خودی‌خود خیلی از مسائل و مشکلات را برطرف خواهد کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان نیز در این جلسه گفت: تصمیم‌گیری از مرکز کشور برای استان اصفهان موجب شده که بسیاری از ظرفیت‌های این استان نادیده گرفته شود.

نعمت‌الله اکبری افزود: باید از ظرفیت‌های ستاد اقتصاد مقاومتی در استان بهره لازم را ببریم.

او تصریح کرد: ارائه پروژه‌ها و طرح‌های اصلی دستگاه‌های اجرایی با پسوند اقتصاد مقاومتی یکی از مهم‌ترین مشکلات سال‌های گذشته در زمینه اقتصاد مقاومتی بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان اضافه کرد: برای سال جاری بر روی ۳۱ طرح اقتصاد مقاومتی در استان متمرکز هستیم که اجرای هرکدام از آنها در استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

سی و هفتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور استاندار اصفهان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در سالن جلسه‌های استانداری اصفهان برگزار شد.

در این جلسه مصوبه‌های جلسه‌های قبل ستاد اقتصاد مقاومتی بررسی شد و اولویت‌های استان اصفهان در سال جاری موردبررسی قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸، شماره ؛ 31 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین