افزایش آمار سرطان مثانه در زنان/خطرات مصرف دخانیات

رئیس وبینار انجمن اورولوژی ایران:

افزایش آمار سرطان مثانه در زنان/خطرات مصرف دخانیات

افزایش آمار سرطان مثانه در زنان/خطرات مصرف دخانیات
4 شهریور 1399, 15:43 / کد خبر:735364
رئیس بیست و سومین کنگره انجمن اورولوژی ایران، گفت: گرایش زنان به مصرف دخانیات باعث شده روند ابتلا به سرطان مثانه در خانم ها به آمار آقایان نزدیک شود.
محمدرضا نیکوبخت، روز سه شنبه در نشست خبری بیست و سومین کنگره انجمن اورولوژی ایران که امسال به دلیل شیوع کرونا به صورت وبینار برگزار می شود، افزود: هدف از برگزاری این کنگره و وبینار، تبادل علمی اعضای انجمن با همکاران این رشته در خارج از کشور است.
وی با اشاره به بیماری های اورولوژی، گفت: ناباروری که ۱۵ تا ۲۰ درصد زوجین کشورمان را درگیر ساخته است، یکی از بیماری های مهم رشته اورولوژی محسوب می شود.
مدیر گروه آموزشی اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران، ادامه داد: اگر قرار است به فکر رشد جمعیت باشیم، باید به بیماری های اورولوژی نیز فکر کنیم.
نیکوبخت تاکید کرد: بیماری های اورولوژی شامل دستگاه ادراری و تناسلی در آقایان و دستگاه ادراری در خانم ها می شود. 
رئیس وبینار انجمن اورولوژی ایران، با اشاره به شایع بودن سرطان های پروستات و مثانه در آقایان و خانم ها، گفت: سرطان مثانه در مردان ۳ برابر زنان است، اما با گرایش روزافزون خانم ها به مصرف مواد دخانی، روند ابتلا به سرطان مثانه در خانم ها رو به افزایش و در حال نزدیک شدن به آمار آقایان است.
وبینار انجمن اورولوژی ایران در دو زمان تقسیم بندی شده در روزهای ۲۹ الی ۳۱ مرداد و همچنین ۵ تا ۷ شهریور ۹۹ برگزار می شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 28 فروردین ۱۴۰۰، شماره 4048 ؛ 28 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز شنبه 28 فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین