مرمت مسجد سید اصفهان تحت نظارت سازمان میراث فرهنگی پیش می‌رود
0 -

مرمت مسجد سید اصفهان تحت نظارت سازمان میراث فرهنگی پیش می‌رود

مرمت مسجد سید اصفهان تحت نظارت سازمان میراث فرهنگی پیش می‌رود
26 تیر 1398, 12:16 / کد خبر:73550
مدیرکل میراث فرهنگی با بیان اینکه سالانه کارگاه‌های مرمتی برای حفاظت از مساجد تاریخی برپا می‌شود، گفت: حفاظت و مرمت مسجد سید اصفهان تحت نظارت سازمان میراث فرهنگی پیش می‌رود.
فریدون الله یاری در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان آنکه سازمان میراث فرهنگی با تعریف و تعیین ضوابطی از بناهای تاریخی صیانت می‌کند، اظهار داشت: بهره برداران از مساجد هم باید در راستای حفظ و نگهداری بناهایی که به ثبت ملی رسیده‌اند کوشا باشند و نباید انتظار داشته باشند که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تنهایی وظیفه نگهداری و حفاظت از بناهای تاریخی را به عهده داشته باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه اصفهان از لحاظ میراث فرهنگی و تاریخی استانی غنی است و اعتبارات سازمان مذکور محدود است بنابراین انتظار می‌رود بهره برداران دولتی و خصوصی با استفاده از منابع مالی و کمک‌های مردمی و درآمدهای حاصل از آن به نگهداری و حفاظت از مساجد تاریخی بپردازند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به اینکه مسجد سید اصفهان در سده ۱۳ هجری ساخته شده و بنایی نیمه کاره است، ابراز داشت: این مسجد دارای بیش از ۴۵ حجره است و مناره ندارد و حتی درون شبستان‌های آن کاشی کاری نشده است.

وی تاکید کرد: اداره کل میراث فرهنگی با همکاری هیئت امنا مسجد سید هر سال کارگاه‌های مرمتی در راستای حفاظت و نگهداری این مسجد تاریخی برپا می‌کند.

الله یاری با تاکید بر اینکه تمام بناهای تاریخی که مورد بهره برداری قرار می‌گیرند تحت نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان است، ابراز داشت: تمام مرمت‌ها با نظارت مستقیم اداره کل میراث فرهنگی برقرار است و لازم است بهره برداران این مسجد مهم تاریخی در نگهداری و حفاظت از این بنا همکاری لازم را داشته باشند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸، شماره ؛ 31 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین