با مترو سفر کنید
+1 -

درخواست شهردار اصفهان از مردم:

با مترو سفر کنید

با مترو سفر کنید
27 تیر 1398, 15:51 / کد خبر:73575
شهروندان سفرهای درون‌شهری خود را با مترو به‌عنوان وسیله‌ای پاک، ارزان و سریع انجام دهند

شهردار اصفهان با بیان این‌که دبیرخانه دائمی شهر دوستدار سالمند علاوه بر دبیرخانه شهر دوستدار کودک در اصفهان راه‌اندازی شده است، گفت: شهر دوستدار سالمند قصد دارد به‌گونه‌ای عمل کند که هیچ سالمندی دغدغه گذراندن دوران سالمندی خود را نداشته باشد و شهر به‌عنوان دوست یار و همراه آنها باشد.

قدرت ا... نوروزی در برنامه رادیویی «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» شهردار اصفهان با بیان اینکه اداره کل بهزیستی ۱۴۷ وظیفه دارد که تمام آنها به‌نوعی مرتبط با زیست بهتر است و مخاطبان آنها افراد خاصی هستند، تصریح کرد: همه بویژه خیران و نیک اندیشان وظیفه‌داریم به مسئولان بهزیستی کمک کنیم تا آنان بتوانند وظایف خود برای تأمین زندگی بهتر مردمی که نیاز به خدمات دارند را به‌خوبی انجام دهند. او ادامه داد: در اصفهان خیریه‌ها و مردم درزمینه خیر فعال هستند و امیدواریم بیش‌ازپیش آنان با بهزیستی ارتباط برقرار کرده و کمک‌های خود را به این نهاد ارائه کنند. نوروزی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های شهرداری اصفهان کمک به بهزیستی است، گفت: همه خواهان شهری زیست پذیر هستیم تا زندگی در آن راحت‌تر و امکانات برای همه مردم فراهم باشد. او با تأکید بر اینکه توسعه حمل‌ونقل عمومی در شهر اصفهان با تمهیدات ویژه، شتاب خوبی گرفته است، گفت: در هفته گذشته سفر رئیس‌کل بانک مرکزی به اصفهان را داشتیم که در جلسه و ملاقاتی که برگزار شد نتایج خوبی به همراه داشت. شهردار اصفهان با بیان اینکه سال گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خط دو مترو دریافت شده است، تصریح کرد: این اتفاق بزرگی که در زیرزمین از زینبیه آغازشده و با شتاب پیش می‌رود، ناشی از داشتن همین امکانات مالی بوده است. او ادامه داد: در سال جاری نیز شهرداری اصفهان موفق به دریافت مجوز انتشار ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای مترو و ۲۰۰ میلیارد تومان برای ناوگان اتوبوسرانی شد که این اتفاقات مهم می‌تواند زندگی را در این شهر راحت‌تر، امکانات را افزایش و زیست پذیری در شهر را رقم بزند. نوروزی خاطرنشان کرد: برای قوی‌تر فعال شدن خط یک مترو و سرویس‌دهی هر چه بیشتر به شهروندان مذاکراتی با رئیس‌کل بانک مرکزی انجام شد تا توافقات قبلی صورت گرفته با دولت، اجرایی و تعداد رام‌ها افزایش یابد. او با بیان اینکه ظرفیت خط یک مترو ۲۵۰ هزار مسافر در روز است که در حال حاضر با توجه به تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها آمار مسافران استفاده‌کننده به ۷۰ هزار نفر رسیده است، اظهار کرد: این آمار در ایام نوروز به ۱۰۰ هزار نفر رسیده بود که بی‌شک از مهرماه آمار این تعداد فراتر خواهد رفت ازاین‌رو نیاز به‌ قطار بیشتری داریم. شهرداری اصفهان بتواند در نخستین فرصت ۲۰ میلیون یورویی را که دولت بابت چهار رام ساخته‌شده و آماده حمل تصویب کرده را دریافت کند. او از شهروندان اصفهانی درخواست کرد: تا سفرهای درون‌شهری خود را با مترو به‌عنوان وسیله‌ای پاک، ارزان و سریع انجام دهند.

توافق ساخت ۲۳ رام با شرکت‌های چینی

او ادامه داد: شهرداری اصفهان توافق ساخت ۲۳ رام دیگر را با شرکت‌های کشور چین دارد تا با مشارکت شرکت‌های داخلی به سرانجام برسد، البته برای تحقق آن به ۹۳ میلیون یورو اعتبار نیاز داریم که مذاکرات مربوطه با رئیس‌کل بانک مرکزی انجام شده و امیدواریم این اتفاقات محقق شود تا شاهد ۴۳ رام قطار در خط یک مترو و جابه‌جایی ۲۵۰ هزار نفر مسافر در روز باشیم. شهردار اصفهان تأکید کرد: به شهروندان قول دادیم احداث خط دو مترو را از دو جبهه کاری آغاز کنیم که این قول بسیار سنگین و اجرای آن دشوار است، اما عملیات احداث فاز اول خط دو مترو را از دارک یعنی شمال شرقی آغاز و در حال حاضر پنج ایستگاه آن در حال ساخت است و تاکنون بخش زیادی از حدفاصل دارک و زینبیه حفاری شده است. او با بیان اینکه روز گذشته جلسه‌ای با هیئت‌مدیره مترو برگزار شده است، افزود: قول می‌دهیم هفته آینده پیمانکار خط دو مترو از ضلع غربی (ایستگاه مدرس نجفی) انتخاب و پس از آن مقدمات اجرای عملیات حفاری از سمت کهندژ آغاز شود تا از دو مسیر اقدامات صورت گیرد؛ این اقدام یعنی دو برابر شدن فعالیت‌ها و در صورت امکان انجام کار در سه شیفت است. نوروزی ابراز امیدواری کرد: با وجود مشکلاتی که در حوزه اقتصادی وجود دارد و تحریم‌هایی که فعالیت‌ها را دشوار کرده، اما شهرداری اصفهان به نحوی باید عمل کند که با مهندسی معکوس برای ساخت واگن‌ها مذاکره و تحولی در کشور صورت گیرد تا هر چه زودتر تجهیزات فراهم شود و در آینده نه‌چندان دور شاهد راه‌اندازی خط دو برای کمک به فضای حمل‌ونقل شهری باشیم.

راه‌اندازی دبیرخانه دائمی شهر دوستدار سالمند در اصفهان

او با بیان اینکه دبیرخانه دائمی شهر دوستدار سالمند علاوه بر دبیرخانه شهر دوستدار کودک در اصفهان راه‌اندازی شده است، گفت: درصدد هستیم شهری پویا برای زندگی تمام شهروندان داشته باشیم، البته شهر دوستدار سالمند قصد دارد به‌گونه‌ای عمل کند که هیچ سالمندی دغدغه سپری‌کردن دوران سخت سالمندی خود را نداشته باشد، شهر به‌عنوان دوست یار و همراه آنها باشد و زیرساخت‌ها را به‌گونه‌ای بسازد که سالمندان زندگی توأم با آرامش داشته باشند. شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهر اصفهان پایلوت شهر دوستدار کودک در ایران است و برای دریافت کاندیداتوری آن نیز مطرح‌شده که امیدواریم این موضوع در یونیسف تائید و به‌عنوان شهر دوستدار کودک فعالیت‌های مختلفی را انجام و ایجاد تسهیلات را در راستایی پیش ببریم تا کودکان شهر زندگی سالمی داشته باشند. او گفت: در راستای شهر دوستدار سالمند معاون فرهنگی شهرداری اصفهان به دفتر سازمان ملل دعوت‌شده تا این موضوع را پیگیری کند، قطعا این موضوعات اتفاقات خوبی است که شهر اصفهان را در جایگاه واقعی خود قرار می‌دهد. نوروزی ابراز امیدواری کرد: این شهر جهانی از شأن و منزلت حقیقی خود برخوردار شود و شهری در راستای تحقق شعار شهر گردشگری باشد و بتواند به رفاه و اشتغال کمک کرده، نشاط و امید را در شهر ایجاد و کسب‌وکارها را رونق ببخشد.

کوچ کارخانه ناز از منطقه ۱۱

او با اشاره به خارج شدن آخرین کارخانه باقی‌مانده در شهر اصفهان، خاطرنشان کرد: با تمرکز شهرداری اصفهان و جدیت منطقه ۱۱ کارخانه روغن نباتی ناز پس از سال‌ها از این منطقه خارج شد که این اتفاق از نظر محیط‌زیستی اهمیت بسیار بالایی دارد، زیرا شهر سال‌ها گرفتار این مشکل بود. شهردار اصفهان با تأکید بر اینکه مباحث زیست‌محیطی باید جدی گرفته شود، گفت: ازاین‌رو برای توسعه فضای سبز تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان و پایگاه هوانیروز شهید وطن‌پور امضا شد تا بر اساس آن‌گونه‌های گیاهی مقاوم به کم‌آبی در عرصه‌های این پایگاه کشت شود. او افزود: تمام این اقدامات گام‌هایی برای جلب رضایت شهروندان است تا آنها در فضایی مناسب به زندگی همراه با کرامت خود ادامه دهند.

برنامه ملاقات مردمی در مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان

نوروزی در پاسخ به سؤال شهروندی مبنی بر چگونگی برنامه ملاقات مردمی در مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان، گفت: به تمام مناطق شهرداری مراجعه و با مدیران و کارکنان ملاقات می‌کنیم و گاهی در مسیر بازدید با شهروندان نیز گفت‌وگو و برای رفع مشکلات دستورات لازم صادر می‌شود. او با بیان اینکه جلسات دوره‌ای با دعوت قبلی از مردم آغازشده است، افزود: ششم مردادماه سال جاری با شهروندان منطقه ۹ ملاقات خواهیم کرد و در این فرصت از شهروندانی که می‌خواهند مباحث خود را مطرح کنند، دعوت به حضور می‌کنیم، قطعا مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان نیز زمینه را فراهم می‌کند تا امکان طرح مشکلات مردم فراهم و راهکارهای مناسب برای رفع آنها در نظر گرفته شود. شهردار اصفهان منطقه ۹ را منطقه‌ای مستعد گردشگری، رشد و پیشرفت عنوان کرد و گفت: ملاقات با مردم مناطق مختلف شهر بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و اولویت‌ها انجام می‌شود. او ادامه داد: تاکنون چندین مرتبه از منطقه هفت شهرداری اصفهان بازدید و با شهروندان صحبت کردیم که چند مورد آن به‌صورت سرزده بوده است. نوروزی تصریح کرد: چند نفر از نیروهای خود را به‌صورت غیررسمی به مناطق اعزام می‌کنیم و به این واسطه گزارش‌هایی از داخل سیستم و مراجعات مردم به مناطق دریافت خواهیم کرد، درواقع بسیاری از اطلاعات به‌صورت غیررسمی بوده که امیدواریم انجام این‌گونه اقدامات با خیر و مصلحت شهروندان همراه باشد و مشکلات آنها رفع شود. او تأکید کرد: شهرداری یک دستگاه خدمت رسان است و باید در راستای رفع نیازهای مردم گام‌های مؤثری بردارد.

منطقه 7 در مسیر آبادانی

شهردار اصفهان با بیان اینکه در منطقه هفت شهرداری اصفهان فعالیت‌های خوبی آغازشده است، افزود: کیفیت آب فضای سبز در این منطقه به‌شدت رو به بهبود است، همچنین کلکتور فضای سبز در منطقه هفت ایجاد شده تا مخازن، ایستگاه‌ها و پمپاژ انجام و موضوع آب در منطقه برای فضای سبز رفع شود. او از احداث پمپاژ در جنوب بلوار فرزانگان خبر داد و خاطرنشان کرد: انتقال پساب فاضلاب از شهرهای اطراف برای کلکتور فضای سبز جهت تصفیه در ایستگاه‌های پمپاژ و آبیاری فضای سبز منطقه در حال انجام است. نوروزی ادامه داد: پروژه‌ای در خیابان گلستان با دو هزار و ۴۰۰ مترمربع فضای فرهنگی در سه‌طبقه، دو هزار مترمربع فضای ورزشی، ۱۵ هزار مترمربع فضای سبز در حال احداث است که تاکنون ۴۰ درصد اقدامات انجام شده و امیدواریم تا سال آینده به اتمام برسد. او تأکید کرد: برای آزادسازی ادامه خیابان شهید احمدی نیز به دلیل همکاری نداشتن لازم از سوی مالکان پلاک‌های در مسیر، ناگزیر به اجرای ماده هشت قانون از طریق مراجع قضایی شدیم، البته کارشناسان اظهارنظر کرده و به‌زودی عملیات آن آغاز می‌شود. شهردار اصفهان با بیان اینکه خیابان شهید احمدی از فلکه حج تا خیابان بعثت است که از فلکه حج تا کوثر با عرض ۳۶ متر انجام شده و حدفاصل کوثر تا بعثت نیز باید آزادسازی شود، گفت: برای انجام این اقدامات نیاز به همکاری مالکان پلاک‌های در مسیر داریم، البته شهرداری باید حق‌وحقوق مردم را به‌صورت کامل پرداخت و رضایت آنها را حاصل کند، درواقع رضایت باید با توافق و توافق با گفت‌وگو حاصل شود. او تصریح کرد: خیابان شهید رضازاده حدفاصل گلستان تا خیابان سعدی در منطقه هفت شهرداری اصفهان در دست آزادسازی است، افزود: این خیابان در دل یک محله ضعیف احداث می‌شود و باعث آبادانی و منشأ تحول در آن نقطه از شهر خواهد شد. نوروزی اظهار کرد: احداث خیابان شهید رضازاده حدفاصل گلستان تا خیابان سعدی می‌تواند به‌عنوان پروژه محرک توسعه مطرح شود، هرچند زمین آن وقفی است و بافت‎های ریزدانه زیادی دارد که باید توافق‎های زیادی انجام شود و همه برای انجام آن کمک کنند. او با بیان اینکه باغ فدک یک باغ گردشگری بسیار بزرگ و زیبا به‌عنوان محل اسکان موقت مسافران در منطقه هفت شهرداری اصفهان واقع‌شده است، خاطرنشان کرد: پارکینگ قدس یکی از پروژه‌هایی است که بخشی از زمین آن متعلق به شهرداری و بخشی متعلق به شهروندان است، البته توافقات لازم در حال انجام است تا بتوانیم یک پارکینگ مشارکتی بزرگ را با همکاری سرمایه‌گذار بخش خصوصی احداث کنیم. شهردار اصفهان گفت: علاوه بر بازسازی بلوار پرستار حدفاصل غرضی تا خیابان گلستان، پروژه‌های متعدد دیگری در منطقه هفت شهرداری اصفهان در حال اجراست.

منطقه ۱۴ محروم نیست

او با بیان اینکه در دوره جدید مدیریت شهری اصفهان اقدامات اساسی در مناطق محروم انجام شده است، تصریح کرد: به‌عنوان‌مثال با اجرای پروژه‌های مختلف در منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان، دیگر این منطقه محروم نیست. نوروزی در پاسخ به سؤال شهروندی مبنی بر تغییر فضای شهربازی سابق واقع در خیابان فروردین و کمبود امکانات برای تفریح کودکان این نقطه از شهر، گفت: این مکان تا چند سال پیش شهربازی بود، اما از اول امسال مقرر شد ۹ هزار مترمربع از زمین این محل به احداث پارک اختصاص پیدا کند و تا پایان سال به اتمام برسد. او ادامه داد: این پارک برای کودکان منطقه هفت احداث می‌شود چراکه شهرداری اصفهان دغدغه بهره‌مندی کودکان از امکانات خوب را دارد. شهردار اصفهان با بیان اینکه کاربری این محل فضای سبز است، تأکید کرد: فضایی در اختیار شهرداری جهت آماده‌سازی برای ارائه به مردم قرار گرفته، البته گوشه‌ای از آن خدمات شهری است و باید خدمات ارائه کند. او با اشاره به آزادسازی خیابان گلزار، تصریح کرد: آزادسازی خیابان گلزار حدفاصل خیابان احمدآباد تا چشمه باقرخان از سمت غرب خیابان، به‌صورت تدریجی در حال انجام است. نوروزی اظهار کرد: حاشیه خیابان گلزار از سمت شمال به جنوب با توجه به عرض کم، در حال حاضر برای خودروها توقف ممنوع شده تا شهروندان به‌آسانی امکان رفت‌وآمد داشته باشند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
پاسخ
31 تیر 1398 10:32
مهمان:
با سلام و عرض ادب محضر کلیه پرسنل خدوم و زحمت کش شهرداری منقطه 7 وشهردار معزز این منطقه
بلوار بسیار زیبای ایمان که یکی از عملکرد ها خوب و ماندگار این شهرداری است و امید است در حفظ و ارتقا آن همچنان فعال باشید نیاز به توجه بیشتری دارد و  انچه در این مختصر باید به ان اشاره  کردد ساماندهی جوی و لایه اولیه این مسیل می باشد که به علت وجود ناهمواری ها در هنگام آبیاری هدر رفت اب فراوانی دارد و اب به همه ی درختان نمی رسد و همچنین بعضی از قسمت ها به مرور زمان فاقد پوشش درختی و گیاهی گردیده و نیازاست درختان خشگیده شده و یا قطع شده درختکارکاری شودضمنا دیوار این مسیل نیز گاها ریزش داشته است ولازم است ترمیم گرددمخلص کلام اینکه اگر شهردار محترم بازدیدی از این بلوار داشته باشند خود نارسایی ها و کمبود های این بلوار زیبا را از نزدیک مشاهده و انشالله دستورات لازم را صادر خواهند نمود
0 -
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸، شماره ؛ 31 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین