طرز تهیه تیتاب

طرز تهیه تیتاب

طرز تهیه تیتاب
27 شهریور 1399, 10:27 / کد خبر:737802
طرز تهیه تیتاب
مواد لازم برای تهیه تیتاب :
 تخم مرغ۳ عدد 
آرد 1 لیوان 
 شیر سه چهارم لیوان
 روغن مایع سه چهارم لیوان
شکر سه چهارم لیوان 
 بیکینگ پودر1 قاشق چایخوری 
 پودر کاکائو1 قاشق غذاخوری سرپر 
 
طرز تهیه تیتاب بدون فر :
ابتدا تخم مرغ و شکر را خوب با همزن بزنید حدود پنج دقیقه تا کاملا کرم رنگ و کشدار شود و حجم آن سه برابر شود بعد به ترتیب روغن و شیر را اضافه کنید و دوباره کمی هم بزنید.
 
در آخر آرد و بکینگ پودر را که جداگانه با هم مخلوط کردید و سه بار الک کردید به موادتان اضافه کنید و با لیسک خوب هم بزنید نصف پیمانه از مایه سفید را جدا کنید به بقیه مواد یک قاشق پودر کاکائو اضافه کنید و کمی با همزن بزنید تا یکدست شود. مایه قهوه ای را داخل ماهیتابه دو طرفه بریزید و نصف پیمانه مایه سفید را با یک قاشق آرد مخلوط کنید و داخل قیف یا کیسه فریزر بریزید و نوکش را سوراخ کنید و خط های دالبری بزنید.
 
طرز تهیه انواع تیتاب, روش های پخت تیتاب
مایه سفید را به صورت دالبری روی مواد تیتاب بریزید
 
ماهیتابه را به مدت نیم ساعت روی شعله پخش کن با حرارت کم بگذارید تا بپزد پنج دقیقه هم طرف بعدی تا کمی برشته شود. در آخر که کیک خنک شد به مستطیل های یکدست ببرید و ما بین آنها خامه بریزید.
 
طرز تهیه تیتاب,تیتاب خانگی
طرز تهیه تیتاب خانگی (بدون فر)
 
مواد لازم برای تهیه تیتاب :
آرد  3 پیمانه معادل 480 گرم
 تخم مرغ8 عدد 
روغن مایع 1 پیمانه
شیر 1 پیمانه 
 شکر 2 پیمانه معادل 450 گرم
 بکینگ پودر2 قاشق مرباخوری
 رنده پوست پرتقال2 قاشق مرباخوری 
 
مواد میانی تیتاب:
 پودر کاکائو4 قاشق غذاخوری 
 شکرنصف لیوان معادل 110 گرم 
 
طرز تهیه تیتاب:
ابتدا تخم مرغ ها را با شکر و رنده پوست پرتقال آنقدر هم بزنید تا کرم و کشدار شود بعد روغن را اضافه کنید و مجددا بزنید، یکنواخت که شد، شیر را اضافه کنید و خوب بزنید تا یکدست شود.
 
مخلوط آرد و بکینگ پودر را که قبلا الک کرده اید کم کم به موادتان اضافه کنید و هم بزنید تا مایه یکدستی به وجود بیاید کف سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید.
 
مایه کیک را داخل سه ظرف یک اندازه بریزید تا به سه قسمت مساوی تقسیم شود. مواد میانی را هم به دو قسمت تقسیم کنید.
 

یک قسمت از مایه کیک را کف سینی پهن کرده و به مدت 10 دقیقه داخل فری که از قبل با حرارت 170 درجه گرم کرده بودیم قرار بدهید تا کمی بپزد.
 
سپس از فر خارج کنید و یک قسمت از مخلوط مواد میانی را در تمام سطح آن پخش کنید و به مدت 5 دقیقه در طبقه زیر فر قرار بدهید (یا اینکه می توانید گریل را روشن کنید) البته باید مواظب باشید شکر نسوزد.
 
بعد سینی فر را خارج کنید و یک قسمت دیگر از مایه کیک را در سطح آن پخش کنید، فقط باید مواظب باشید که شکر و کاکائو را به هم نزنید و بعد از آن حرارت فر را به 140 درجه برسانید و دوباره به مدت 15 دقیقه داخل فر قرار بدهید تا این لایه هم بپزد. و این کار را برای قسمت دوم لایه میانی و بعد از آن برای قسمت سوم مایه کیک هم انجام بدهیدو
 
در انتها کیک را با خلال دندان و یا چنگال، تست کنید. اگر چیزی به آن نچسبید یعنی تیتاب شما پخته است. اگر روی کیک طلایی شده بود که هیچ، اگر نشده بود، چند دقیقه گریل رو را روشن کنید تا روی آن هم طلایی شود.
 

بعد از آن سینی را از فر بیرون بیاورید، کاغذ روغنی را از کیک جدا کنید و آن را برش بزنید. اگر شکلات تخته ای دارید مقداری شکلات را با دو قاشق روغن مایع ذوب کنید و داخل قیف بریزید و به هر شکلی که دوست دارید روی کیک بریزید و برای چند دقیقه آن را داخل یخچال بگذارید تا شکلات خودش ر بگیرد و بعد نوش جان کنید.
 
نکته برای تهیه تیتاب :
اگر دوست داشتید می توانید به مایه ی کیک کاکائو بزنید و نقش شکلاتی را سفید روی آن بزنید و یا می توانید کیک تان سفید و نقش های روی آن کاکائویی باشد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۳۰ مهر۱۳۹۹، شماره 3917 ؛ 30 مهر 1399
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۳۰ مهر۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین