سهرابیان: نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور وارد اردوی تیم‌های ملی قایقرانی می‌شوند

دریاچه آزادی از سال ۵۳ اینگونه پاک‌سازی نشده بود

سهرابیان: نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور وارد اردوی تیم‌های ملی قایقرانی می‌شوند

سهرابیان: نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور وارد اردوی تیم‌های ملی قایقرانی می‌شوند
27 شهریور 1399, 10:28 / کد خبر:737803
رئیس فدراسیون قایقرانی گفت: مسابقات قهرمانی کشور مشخص کننده نفراتی هستند که وارد اردو می‌شوند و هر کسی شایسته است، به اردو دعوت خواهد شد.
علیرضا سهرابیان در پایان مراسم پاک‌سازی دریاچه آزادی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: از سال 53 تا امروز این اولین بار است که پاک‌سازی دریاچه آزادی این شکل و با حضور دو فدراسیون قایقرانی و نجات غریق انجام می‌شود. این دو فدراسیون سیستم اجتماعی کشور چه در سیل و زلزله و چه زمانی که نیازمند پاکسازی محیط بوده، اقدام کردند و خوشبختانه این اقدام با حضور مسئولین وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و محیط زیست همراه بود و همه دست به دست هم دادند که شعار را به عمل تبدیل کنند تا بقیه ارگان‌ها نیز الگو برداری کنند و آیندگان امیدوار باشند که از محیط زیست پاک بهره‌مند شوند.
وی افزود: در کنار ورزش می‌توانیم با اینگونه اقدامات قهرمانان‌مان را بزرگتر کنیم. بچه‌ها چه در زیر آب و چه روی آب نشان دادند قهرمانان واقعی محیط زیست هستند و حضور مسئولین نیز یک تقدیر از این عزیزان محسوب می‌شود.
رئیس فدراسیون قایقرانی در پاسخ به سوال خبرگزاری تسنیم در خصوص زمان آغاز اردوهای تیم‌های ملی قایقرانی گفت: اولین فدراسیونی هستیم که مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی را برگزار می‌کنیم. این مسابقات از 31 شهریور اسلالوم و سپس با آب‌های آرام و روئینگ ادامه پیدا می‌کند و این مسابقات مشخص کننده نفراتی هستند که وارد اردو می‌شوند و هر کسی شایسته است به اردو دعوت می‌شود.
سهرابیان در پاسخ به سوال دیگر تسنیم درباره ورود قایق‌های روئینگ به قشم، تصریح کرد: قایق‌ها هنوز نرسیده و پیگیر هستیم. مطمئنا همه در این مورد ملی فکر می‌کنند و این بچه‌ها با توجه به کارهایی که انجام می‌دهند از امکانات خوبی بهره‌مند می‌شوند.
وی در پاسخ به این سوال که برخی فدراسیون‌ها هزینه تست کرونا را بالا می‌دانند و آیا شما قبل از شروع اردو از قایقرانان تست می‌گیرید؟ گفت: حتما این کار را انجام خواهیم داد. هر روز هم سر تمرینات تست تب و اکسیژن صورت می‌گیرد و قبل از اردو هزینه تست را پرداخت و حتماً آن را انجام خواهیم داد.
رئیس فدراسیون قایقرانی در خصوص شرایط اسکان قایقرانان برای برگزاری اردو، گفت: خوابگاه دختران تا دو هفته دیگر آماده است و برای پسران هم در تلاش هستیم تا فضایی را آماده کنیم که شرایط قرنطینه و سلامت آنها فراهم باشد.
سهرابیان در خصوص پرداخت حقوق به قایقرانان گفت: حقوق مرداد و شهریور مربیان و ورزشکاران پرداخت شده است. این مربوط به نفراتی است که مربیان در کمیته فنی اعلام کردند که شانس کسب سهمیه دارند و بالای 10 نفر هستند. حقوقی که در زمان اردو برای آنها بوده در این مدت که اردو هم نبوده بی کمک و کاست پرداخت کردیم و حتی بچه‌های پارالمپیکی هم پرداخت کردیم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹، شماره 3918 ؛ 01 آبان 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین