تقاضای ۱۶ سکه رشوه برای اختصاص ارز واردات جو

تقاضای ۱۶ سکه رشوه برای اختصاص ارز واردات جو

تقاضای ۱۶ سکه رشوه برای اختصاص ارز واردات جو
30 شهریور 1399, 12:40 / کد خبر:738159
مدیر عامل اتحادیه تعاونی عشایری دامداران متحرک گفت: ۶ ماه است که در صف اختصاص ارز واردات جو هستیم اما نتیجه ای نداشته است. واسطه هایی هستند که می گویند ۱۶ سکه بدهید تا ارز اختصاص یابد یا اینکه بابت اختصاص هر دلار ۲۰۰ تومان پرداخت کنید.
 فضل خرم مدیر عامل اتحادیه تعاونی عشایری دامداران متحرک امروز در نشست خبری با انتقاد از مشکلات تامین نهاده های دامی و اختصاص ارز برای واردات این محصولات گفت: در شرایط فعلی قیمت تمام شده هر کیلوگرم دام زنده تا 42 هزار تومان افزایش یافته اما اگر دامداران نتوانند دام خود را به قیمت فروش برسانند با مشکلات جدی روبرو خواهیم شد.
وی افزود: برای واردات 9 هزار تن جو وارداتی (با ارز 4200 تومانی) 6 ماه است که در صف هستیم اما هیچ ارزی به ما اختصاص داده نشده است اما واسطه هایی هستند که می گویند مبلغی را به ما بپردازید تا ارز شما به سرعت اختصاص یابد.
مدیر عامل اتحادیه تعاونی عشایری دامداران متحرک در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم گفت: در ابتدا برای تخصیص ارز واردات این 9 هزار تن جو از ما 16 سکه بهار آزادی خواستند و حالا پیشنهادی داده شده که بر مبنای اختصاص هر ارز 4200 تومانی 200 تومان به واسطه داده شود.
خرم گفت: در شرایط فعلی دولت مقرر کرده که از این بعد به جای جو به دامداران کنسانتره و خوراک دام تحویل شود که این امر موجب صرفه جویی و مصرف خوراک و افزایش عملکرد خواهد شد. 
وی در پاسخ به این سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه قیمت فروش دام عشایر چقدر است و در صورت عرضه پایین تر از این قیمت عشایر چه واکنشی خواهند داشت گفت: شرایط موجود هزینه های تولید را بالا برده است و در صورتی که دام عشایر کمتر از 40 تا 42 هزار تومان به فروش رود تولید به صرفه نیست اما در شرایط فعلی در مناطقی که دسترسی به دام عشایر  سخت است هر کیلوگرم دام زنده بیشتر از 35 تا 36 هزار تومان خریداری نمی شود.
مدیر عامل اتحادیه تعاونی عشایری دامداران متحرک افزود: در صورتی که این شرایط تداوم داشته باشد عشایر و دامداران دیگر اقدام به تولید نخواهند کرد و بعد از فروش محصول خود در سال جاری برای سال آینده اقدامی نخواهند داشت که این امر مشکلات اجتماعی در بحث مهاجرت و بیکاری ایجاد خواهد کرد.
خرم تاکید کرد: اگر دولت به دنبال جلوگیری از افزایش قیمت ها است و می خواهد محصولات پروتئینی به قیمت مناسب به دست مصرف کنندگان برسد باید نهاده های تولید را نیز با قیمت مشخص شده به دست دامداران برساند و از آنها نیز گوشت و دام را با قیمت مد نظر بخواهد.
وی در پاسخ به این سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه چقدر افزایش نرخ ارز منجر به قاچاق دام زنده از کشور شده است گفت: بنده به شخصه باور ندارم که قاچاق دام زنده وجود داشته باشد اما باید متذکر شوم که اطلاعات من در این خصوص دقیق نیست.
مدیر عامل اتحادیه تعاونی عشایری دامداران متحرک افزود: ذات حرکت عشایر در مرزها است اما در شرایط فعلی که می گویند گوشت قرمز ارزان شده به دلیل آن است که قاچاق انجام نمی شود و برای دام ها پلاک صادر شده است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۳۰ مهر۱۳۹۹، شماره 3917 ؛ 30 مهر 1399
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۳۰ مهر۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین