ساماندهی بازار فولاد با افزایش عرضه ها در بورس کالا

رئیس سابق اتحادیه آهن و فولاد اعلام کرد:

ساماندهی بازار فولاد با افزایش عرضه ها در بورس کالا

ساماندهی بازار فولاد با افزایش عرضه ها در بورس کالا
30 شهریور 1399, 13:53 / کد خبر:738169
رئیس سابق اتحادیه آهن و فولاد گفت:با تشدید نظارت‌ها بر میزان عرضه‌ها در بورس کالا قیمت‌ها نیز متعادل می‌شود.
رئیس سابق اتحادیه آهن و فولاد از ساماندهی بازار محصولات فولادی گفت:با تشدید نظارت‌ها بر میزان عرضه ها، قیمت‌ها متعادل می‌شود.

محمد آزاد بیان کرد: می‌توان با تشدید نظارت‌ها بر معاملات و رشد عرضه‌ها و اصلاح شیوه قیمت گذاری ها، بازار فولاد را سامان دهیم و در این شرایط بورس کالا بهترین بازار برای معاملات فولاد خواهد بود.
وی افزود: باید به این نکته توجه داشت که معامله محصولات فولادی در بازاری غیر از بازار شفاف بورس کالا این دغدغه را هم به دنبال خواهد داشت که برخی تولیدکنندگان، محصولات کم کیفیت‌تر را روانه بازار کنند یا محصولات درجه یک، بازار سیاه پیدا کند. از این رو، میزان عرضه‌ها باید در بورس کالا افزایش یابد تا بازار به کمک رشد عرضه‌ها متناسب با نیاز بازار به آرامش و تعادل لازم دست یابد.
این کارشناس صنعت فولاد با بیان اینکه ما فعالان صنف آهن مدافع بورس کالا و شفافیتی که این بورس طی سالیان گذشته در معاملات آهن کشور ایجاد کرده است، هستیم، گفت: ریشه التهاب‌های اخیر نوسانات نرخ ارز بوده؛ اما برخی‌ها بورس کالا را تحت فشار قرار می‌دهند. در صورتی‌که این بازار به‌طور مسلم عامل ایجاد شفافیت، نظم و عدالت در بازار بوده و اقتصاد ما همواره به توسعه این بورس نیاز مبرم دارد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۹مهر۱۳۹۹، شماره 3916 ؛ 29 مهر 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۹مهر۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین