اکران مردمی "سرکوب" در اصفهان

اکران مردمی "سرکوب" در اصفهان

اکران مردمی "سرکوب" در اصفهان
12 مرداد 1398, 20:55 / کد خبر:73843
اکران مردمی فیلم سینمایی سرکوب با حضور سارا بهرامی، پردیس احمدیه و رضا گوران در پردیس سینمایی سیتی‌سنتر اصفهان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایمنا، ‌ روز یکشنبه سیزدهم مردادماه ساعت ۲۰ اکران مردمی فیلم "سرکوب" با حضور کارگردان اثر رضا گورانی و دو بازیگر فیلم یعنی سارا بهرامی و پردیس احمدیه در پردیس سینمایی مجموعه سیتی سنتر اصفهان برگزار خواهد شد.

 فیلم سینمایی "سرکوب" به کارگردانی و نویسندگی رضا گوران از هفته پیش اکران شده و در همین فاصله با استقبال مردم و منتقدین مواجه شده. این فیلم اولین ساخته سینمایی گوران است، ‌ این کارگردان پیش از این تئاترهای موفق گوناگونی از جمله "یرما" بر روی صحنه برده و در ویترین افتخارات خود سه جایزه از جشنواره بین المللی تئاتر فجر دارد.

در "سرکوب" بازیگران مطرحی از جمله باران کوثری، سارا بهرامی، الهام کردا، پردیس احمدیه، رویا افشار و جمشید هاشم پور ایفا نقش کردند. تهیه کننده این اثر نیز حبیب اسماعیلی است، در خلاصه داستان این فیلم آمده است که "یه کاری کرد وفاداری بشه عادت همه مون حالا همه مون وفاداریم اما اونی که بهش وفاداریم خیلی وقته که مرده..."

این فیلم در هفته اول خود ۳۳۶ میلیون تومان فروش داشته و توانسته در جایگاه هشتم جدول فروش قرار بگیرد.


ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
پاسخ
20 مرداد 1398 13:35
مهمان:
"سرکوب" خفقان دارد صدایش در نمی آید  بی جرات است و بیننده را در یک صحنه هایی به شدت آزار میدهد که لابد می بایست آزار می داده است. اما وقتی علی رضا قربانی غزل معروف سایه را می خواند(در این سرای بی کسی) و سالن سینما روشن می شود به چهره ها نگاه می کنم صورت ها گنگ هستند و چشمها پر از سوال  که داستان چی بود؟
گنگی سرکوب نه از بی روشی رضا گوران باسواد می آید  و نه از بی دانشی مخاطب یا بی استعدادی او در فهم یک فیلم سیاسی گنگی این فیلم از نامش می آید و محتوایش. اما گوران حرف های اصلی را در خودگویی های مادر با خودش به زبان ترکی می گوید گویا زبان فارسی محرم نیست یا زادی سرگشاده است و با رازآمیز بودن موضوع فیلم سازگاری ندارد. پدری اطلاعاتی پسر اغتشاش گر خودش را به زندان سیاسی انداخته و باعث مرگش شده است؟ یا پدری مزدور پسر شجاع چیز فهمش را به دردسر انداخته و خانواده اش را از هم پاشیده؟ خانواده ای کاملا زنانه باقی مانده است یک مادر که الزایمر دارد و نماد نسل پیشین است که یا خود را به فراموشی زده یا میخواهد فراموش کند. سه خواهر که از سه نسل هستند و کوچکترین آنها دهه هفتادی است و میخواهد مهاجرت کند و خواهر بزرگتر به او می گوید برو من رفتن تو را تماشا میکنم. ویک زن صیغه ای که مثل یک وصله ناجور چسبیده است تا ظاهرا به این آشفتگی خانواده از هم پاشیده نظام بخشد و یا با دروغ و تظاهر صاحب زندگی شود؟  و دست آخر هم دختربچه ای که حاصل این ازدواج موقت است متحیر به سقف خانه نگاه می کند که ریزش مداوم باران یا ان را از اساس ویران می کند و خیال همه راحت می شود و یا امیدی است برای پاک کردن و رویاندن از نو.
آقای گوران کاش این یک رمان بود یک نمایشنامه خواندنی بود یا یک تاتر که در چند پرده می دیدیم.  این همه نماد این همه شعار این همه سوال ؟ میخواستید ما بفهمیم ما را نه کسی دوست دارد و نه از ما بدشان می آید ؟ ما جز خودمان کسی را نداریم؟ ما از هم میترسیم؟ به هم اعتماد نداریم؟
 همه می پرسند پدر خانواده چه کاره بود اما من از شما می پرسم خرمای ایرانی با آن کیفیت چرا کف اتاق ریخت و زیر فشار کفش ها له شد؟
 
+1 -
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹، شماره 3834 ؛ 21 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین