افزایش ۵۰۰ هزار تومانی سکه در یک هفته/ تقاضای خرید طلا و سکه بالاست

افزایش ۵۰۰ هزار تومانی سکه در یک هفته/ تقاضای خرید طلا و سکه بالاست

افزایش ۵۰۰ هزار تومانی سکه در یک هفته/ تقاضای خرید طلا و سکه بالاست
3 مهر 1399, 07:32 / کد خبر:738604
نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: با بررسی قیمت طلا و سکه طی روز‌های گذشته شاهد افزایش ۵۰۰ تومانی سکه از ابتدای هفته تا به امروز بودیم و سکه طرح جدید به دلیل تقاضا فراوان با حباب یک میلیون تومانی همراه بوده است.
محمد کشتی‌آرای، با اشاره به وضعیت بازار طلا و سکه اظهار کرد: قیمت جهانی انس طلا در ۲ هفته اخیر کاهش داشته، اما به دلیل افزایش نرخ ارز در کشور، قیمت طلا و سکه نیز روندی صعودی داشته است، امروز نیز با توجه به ورود قیمت دلار به کانال ۲۸ هزار تومان شاهد افزایش قیمت سکه و طلا بودیم.

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تصریح کرد: طی روز‌های گذشته تقاضا برای خرید طلا و سکه افزایش داشته و این تقاضا باعث افزایش حباب در بازار سکه و طلا شده است.

وی افزود: با بررسی قیمت طلا و سکه طی روز‌های گذشته شاهد افزایش ۵۰۰ تومانی سکه از ابتدای هفته تا به امروز بودیم و سکه طرح جدید به دلیل تقاضا فراوان با حباب یک میلیون تومانی همراه بوده است.

کشتی آرای ادامه داد: نیم سکه نیز از ابتدای این هفته با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی مواجعه بوده به و طوری که قیمت آن در ابتدای هفته ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود که به ۷ میلیون تومان رسید.

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تصریح کرد: ربع سکه نیم این هفته افزایش ۲۰۰ هزار تومانی داشته و به ۴ میلیون تومان رسیده و سکه‌های یک گرمی نیز ابتدای هفته ۲ میلیون تومان بود که با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی به ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی عنوان کرد: آینده بازار طلا وسکه را نمی‌توان پیش بینی کرد، اما می‌توان گفت که افزایش قیمت طلا و سکه در وهله اول ناشی از افزایش نرخ ارز بوده و در مرحله دوم به دلیل بالا رفتن تقاضا حباب قیمت بیشتر شده است.

کشتی آرای در پایان با اشاره به قیمت جعهانی طلا بیان کرد: سومین عامل تاثیر گذار بر قیمت طلا وسکه نرخ جهانی انس است که با توجه به شرایط جهانی امکان افزایش و کاهش دارد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹، شماره 3918 ؛ 01 آبان 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین