کناره‌گیری معین؛ ریاست نصر
0 -

سومین انتخابات هیئت‌رئیسه شورای شهر پنجم اصفهان برگزار شد

کناره‌گیری معین؛ ریاست نصر

کناره‌گیری معین؛ ریاست نصر
15 مرداد 1398, 17:20 / کد خبر:73895
چند هفته پیش خبر استعفای علیرضا نصر اصفهانی از سمت نایب‌رئیسی شورای شهر اصفهان مطرح‌شده و در ادامه نیز به‌سرعت تکذیب شد؛ اما تعویق 48 ساعته انتخابات هیئت‌رئیسه دوره پنجم شورای شهر در سال سوم، روز گذشته منجر به 12 رأی موافق برای انتخاب نصر به‌عنوان رئیس هیئت‌رئیسه شد و فتح ا... معین پس از دو سال ریاست بر شورای شهر اصفهان جای خود را به علیرضا نصر اصفهانی داد.

گروه اصفهان| انتخابات هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان در سومین سال از پنجمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان در هشتاد و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان در قالب جلسه فوق‌العاده برگزار شد. رئیس سابق شورا قبل از برگزاری انتخابات با بیان اینکه این جلسه صرفا برای انتخاب هیئت‌رئیسه برگزارشده است، اظهار کرد: این انتخابات هر یک سال یک‌بار و در اول شهریور برگزار می‌شود. امسال بر اساس آئین‌نامه وزارت کشور زمان برگزاری این انتخابات ۱۴ تا ۲۰ مرداد اعلام شد و به‌منظور آشنایی بیشتر با افراد داوطلب و مسائل مربوط به شورا فرصت ۴۸ ساعته برای اعضا ایجاد شد که انتخاب بهتری داشته باشند. او با بیان اینکه گروه‌های مختلف درباره شورای شهر اظهارنظر می‌کنند که باعث خوشبختی و نشان از علاقه‌مندی و حساسیت مردم نسبت به شعار ماست، تصریح کرد: همه اعضا از دقت نظر مردم استقبال کرده و همه اقدامات خود را در معرض قضاوت آنها قرار داده‌اند. معین با بیان اینکه یکی از اعضای شورای شهر مطلبی را عنوان کرد که اگر مخالف و موافق در جلسات نباشد شورای بی‌تأثیر و بی‌خاصیتی است، گفت: شورای شهر اصفهان در دوره پنجم با یکدیگر متحد و همراه هستند و تضارب افکار را دارند.

در این جلسه علنی علیرضا نصر اصفهانی، به‌عنوان تنها کاندیدای شورای شهر اصفهان به‌عنوان رئیس شورا با ۱۲ رأی انتخاب شد. همچنین پور محمد شریعتی نیا و شیرین طغیانی گزینه‌های نائب رئیسی شورای اسلامی شهر اصفهان بودند که شیرین طغیانی انصراف داد و محمد شریعتی نیا با ۱۱ رأی به‌عنوان نائب رئیس شورای شهر انتخاب شد. اصغر برشان نیز تنها کاندیدای منشی اول شورای شهر بود که با ۱۲ رأی انتخاب شد. مهدی مزروعی و امیر احمد زندآور نیز اعضای قبلی هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان در دومین سال در سمت‌های خود به ترتیب به‌عنوان سخنگو و خزانه‌دار شورای اسلامی شهر اصفهان با ۱۲ رأی موافق باقی ماندند.

به سوگند خود پایبند باشیم

در ادامه علیرضا نصر اصفهانی، رئیس جدید شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه اکنون شاهد همدلی، هم‌افزایی و صمیمت در این جلسه علنی بودیم، اظهار کرد: امروز در محیط صمیمانه و دوستانه و در فضای کاملا دموکراسی انتخابات هیئت‌رئیسه برگزار شد. او با بیان اینکه از برادر و استاد خودم فتح‌ا... معین، قدردانی می‌کنم، اظهار کرد: او شخصیتی است که جایگاه استادی و ملی اش به اثبات رسیده و همواره وجودی پر خیروبرکت داشته است. از جایگاه یک شاگرد از او درخواست دارم که مانند گذشته همچنان راهنمای ما در شورای شهر باشند. همه ما باید نسبت به سوگندی که در ابتدای شورا ادا کرده‌ایم پایبند باشیم، اعضا باید با مصوبات خود و تلاش شبانه‌روزی شهردار اصفهان بیش از گذشته درراه خدمت به مردم گام برداریم. نصر اصفهانی ادامه داد: همدلی و صمیمت اعضای شورای شهر در عین تضارب آرا یک نشان برای شورای شهر اصفهان است و امیدوارم این مسیر همچنان استمرار یابد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3592 ؛ 04 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین