سه گروه از افراد در اولویت دریافت واکسن آنفلوآنزا قرار دارند

سه گروه از افراد در اولویت دریافت واکسن آنفلوآنزا قرار دارند

سه گروه از افراد در اولویت دریافت واکسن آنفلوآنزا قرار دارند
7 مهر 1399, 12:48 / کد خبر:739055
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اولویت دریافت واکسن آنفلوآنزا با کارکنان مراکز بیمارستانی و همچنین زنان باردار و مبتلایان به بیماری‌‌های خاص است.
 دکتر محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اولویت دریافت واکسن آنفلوآنزا با کارکنان مراکز بیمارستانی و همچنین زنان باردار و مبتلایان به بیماری‌‌های خاص است.
وی افزود: در روز شنبه 5 مهرماه حدود نیمی از مقدار تعیین شده (تخصیص 1.5 میلیون دوز واکسن آنفلوانزا) به معاونت بهداشت وزارت بهداشت تحویل داده شد که بلافاصله با هماهنگی قبلی، توزیع در سطح دانشگاه‌‌های علوم پزشکی کشور آغاز شد.
وی ادامه داد: روند تحویل واکسن به سردخانه مرکزی واکسن در روز 6 و 7 مهر نیز ادامه دارد و به همین شکل توزیع به استان‌‌ها و شهرستان‌‌ها استمرار خواهد داشت.
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌‌های واگیر وزارت بهداشت همچنین گفت: با توجه به بُعد مسافت و تعدد مراکز و واحدهای عملیاتی، توزیع واکسن در سطح کشور زمانبر بوده که با تلاش شبانه‌روزی کارکنان شبکه‌‌های بهداشتی کشور در حال انجام است و ارائه خدمات واکسیناسیون در تعدادی از مراکز از روز شنبه و یکشنبه 5 و 6 مهرماه آغاز شده و با توجه به روند توزیع قطعا از امروز 7 مهرماه در تمام واحدهای عملیاتی واکسیناسیون برای گروه‌‌های اولویت دار اعلامی انجام خواهد شد.
گویا با بیان اینکه اولویت دریافت واکسن برای کارکنان مراکز بیمارستانی و همچنین زنان باردار و مبتلایان به بیماری‌‌های خاص است که با تعیین اولویت و زمانبندی اقدام می‌‌شود، افزود: نکته مهم رعایت دستورالعمل‌های پیشگیرانه و فاصله گذاری اجتماعی برای پیشگیری کرونا ویروس جدید در حین دریافت واکسن آنفلوآنزا است که در صورت عدم رعایت حتی می‌‌تواند سبب گسترش خطر انتشار کرونا شود. لذا انتظار می‌‌رود افرادی که جزو گروه‌‌های در معرض خطر بیماری آنفلوانزا هستند به صورت تلفنی با مراکز بهداشتی هماهنگی قبلی انجام دهند و با اخذ نوبت مراجعه کنند تا در زمان مراجعه از خدمات سریعتر، اتلاف وقت کمتر و همچنین بدون تجمع و ازدحام بهره مند شوند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹، شماره 3920 ؛ 06 آبان 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین