دلایل منتفی شدن توزیع سیم‌کارت شاد/ تعطیلی مدارس تابع نظر ستاد کرونا است

وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد:

دلایل منتفی شدن توزیع سیم‌کارت شاد/ تعطیلی مدارس تابع نظر ستاد کرونا است

دلایل منتفی شدن توزیع سیم‌کارت شاد/ تعطیلی مدارس تابع نظر ستاد کرونا است
7 مهر 1399, 13:12 / کد خبر:739061
حاجی میرزایی گفت: برخی اپراتور‌ها مدعی بودند می‌توانند سیم‌کارت شاد را تولید کنند، اما بنا به دلایلی این موضوع کاملاً منتفی شد.
محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه همایش یاد یاران و در جمع خبرنگاران درباره حضور امروز خود در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: نمایندگان مجلس درباره وضعیت نیرو‌های حق التدریس، آموزشیاران نهضت، خرید خدماتی و همچنین بازگشایی مدارس سوالات و ابهاماتی داشتند که به آن پاسخ داده شد.
او درباره تعطیلی مدارس با توجه به شرایط وخامت شیوع کرونا گفت: ما موظف هستیم که انواع آموزش را پیش بینی و در اختیار دانش آموزان قرار دهیم و مرجع صلاحیت دار برای اینکه آیا حضور افراد در مدارس ضرر دارد یا خیر ستاد ملی کرونا بوده که طبق مصوبه اخیر در مناطقی که مشکلات حاد باشد به پیشنهاد وزارتخانه‌های بهداشت و کشور اختیاراتی تفویض می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش افزود: همواره اعلام کردیم که حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری است و آموزش افرادی که در مدرسه حاضر می شوند با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی خواهد بود ضمن آنکه خطری که در مدرسه دانش آموز را تهدید می کند بیشتر از سایر فضا‌ها نیست.
حاجی‌میرزایی تصریح کرد: تا کنون هم گزارشی دریافت نکردیم که مشکلی به وجود آمده باشد؛ چراکه هم ما و هم خود خانواده‌ها مراقب هستیم  و اگر ستاد کرونا تشخیص دهد همین حضور محدود دانش آموزان که هم‌اکنون ۲۰ درصد است، تغییر می‌کند.
او با اشاره به اینکه مدارس حلقه اتصال ما با معلمان و دانش آموزان هستند، گفت: مدارس ما باز و فعال هستند، اما وضعیت تعطیلی و حضور را ستاد ملی کرونا مشخص می‌کند.
وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه سرانجام سیم کارت شاد به کجا رسید؟ اظهار کرد: آموزش و پرورش قرار نبود کاری انجام دهد؛ برخی اپراتور‌ها مدعی بودند که می‌توانند سیم‌کارت شاد را تولید کنند، اما به دلیل اینکه وزارت ارتباطات با محدودیت شماره رو به رو است، این موضوع کاملا منتفی شد.
حاجی‌میرزایی ادامه داد: البته در تلاش هستیم تا برای ارائه سرویس‌های ایمن تدابیری در وزارت ارتباطات اندیشیده شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹، شماره 3920 ؛ 06 آبان 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین