خطر آمیختگی آلودگی هوا با کرونا در کمین اصفهانی ها

خطر آمیختگی آلودگی هوا با کرونا در کمین اصفهانی ها

خطر آمیختگی آلودگی هوا با کرونا در کمین اصفهانی ها
7 مهر 1399, 17:58 / کد خبر:739087

خطر آمیختگی آلودگی هوا با ویروس کرونا در کمین اصفهانی هاست.
به گزارش خبرگزاری صداو سیما، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر پایداری هوا در پاییز، بارش‌های کمتر از حد نرمال و فراهم بودن شرایط برای افزایش پدیده وارونگی دمادر استان و شرایط نامطلوب فعلی کرونا لازم است تا دستورالعمل‌های بهداشتی با تأکید و نظارت بیشتری اجرا شود.
بر بکارگیری راهکار‌های پیشگیرانه و تشدید رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آستانه فصل سرما و بروز آلودگی هوا و گره خوردن این مقوله با کرونا تاکید کرد.
منصور شیشه‌فروش با تصریح بر ضرورت استفاده از ماسک با توجه به سرد شدن هوا و انباشت آلودگی هوا در پی پدیده وارونگی دما گفت: انتقال بیماری در این شرایط با شتاب بیشتری نسبت به سال‌های بدون کرونا رُخ می‌دهد.
وی تأکید بر آموزش‌های مجازی در مدارس و دانشگاه‌ها همچنین دایر کردن میز سلامت در ادارات برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کارکنان و ارباب رجوع و معرفی مُتخلفان را از دیگر موارد لازم برای پیشگیری از شیوع کرونا و ترکیب آن با آلودگی هوا دانست.
اصفهان یکی از آلوده‌ترین کلانشهر‌های کشور است بطوری که از طرفی در فصول سرد سال بدلیل پدیده وارونگی هوا و در برخی روز‌ها بدلیل افزایش پدیده گرد و غبار، شاخص کیفی هوای آن به وضع ناسالم می‌رسد.
مجموع مبتلایان کرونا بستری در مراکز درمانی استان بیش از هزار و ۴۲۰ نفر است که افزون بر ۲۳۰ نفر از آن‌ها ب در بخش‌های مراقبت‌های ویژه هستند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹، شماره 3920 ؛ 06 آبان 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین