۸۰ درصد مبتلایان به کرونا نیاز به بستری ندارند

مدیر گروه عفونی بیمارستان مسیح دانشوری:

۸۰ درصد مبتلایان به کرونا نیاز به بستری ندارند

۸۰ درصد مبتلایان به کرونا نیاز به بستری ندارند
8 مهر 1399, 11:01 / کد خبر:739156
طبرسی گفت: ۸۰ درصد مبتلایان به بیماری کرونا نیازی به بستری شدن در مراکز درمانی ندارند و تنها با استراحت بهبود پیدا می‌کنند.
 پیمان طبرسی مدیر گروه عفونی بیمارستان مسیح دانشوری اظهار کرد: دستوالعمل بهداشتی مدارس در روزهای کرونایی به معنی آن  است که هر دو یا سه روز از دانش آموزان و کادر مدرسه تست حلقی گرفته شود که امکان پذیر نیست؛ بنابراین تنها راه ممکن محدود کردن مجامع است.
او گفت: هم کرونا و هم آنفلوانزا  ویروسی بوده و احتمال بروز همزمان آن‌ها وجود دارد که در صورت بروز همزمان آن‌ها مرگ و میر افزایش می‌یابد. اگر دو اپیدمی باهم اتفاق بیفتد، به طور حتم کنترل آن بسیار سخت‌تر می‌شود.
طبرسی بیان کرد: بیشتر از اینکه به فکر دارو، درمان و یا تشخیص بیماری باشیم باید پیشگیری کنیم؛ چراکه اگر الان بیماری را کنترل نکنیم، ممکن است سیستم درمان در پاییز و زمستان به طور ناگهانی دچار فروپاشی شود زیرا اگر نیروی انسانی با این بیماری‌ها درگیر شود جایگزینی برای آن نداریم  و اگر نیرویی مبتلا شود، افراد باقیمانده باید بیشتر کار کنند تا بتوانند جای او را پر کنند.
او گفت: ۸۰ درصد مبتلایان به کرونا بدون نیاز به بستری خوب می‌شوند، ۱۵ درصد نیاز به بستری در بخش دارند و ۵ درصد وارد آی سی یو می‌شوند. از ۱۵ درصدی که در بخش بستری می‌شوند، ۳۰ درصد نیاز به بخش آی سی یو پیدا خواهند کرد و بر اساس آمار جهانی از هر ۱۰ نفری که بر اثر ابتلا به این بیماری بستری می‌شوند یک نفر فوت می‌کند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۹مهر۱۳۹۹، شماره 3916 ؛ 29 مهر 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۹مهر۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین