دانش‌آموزان افغانستانی با کارت تحصیلی محدودیتی برای ثبت‌نام در مدارس ندارند

دانش‌آموزان افغانستانی با کارت تحصیلی محدودیتی برای ثبت‌نام در مدارس ندارند

دانش‌آموزان افغانستانی با کارت تحصیلی محدودیتی برای ثبت‌نام در مدارس ندارند
9 مهر 1399, 10:06 / کد خبر:739269
رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان افغانستانی محدودیتی برای ثبت‌نام ندارند و در ۲۸ هزار مدرسه کشورمان مشابه دانش‌آموزان ایرانی تحصیل می‌کنند.
 غلامرضا کریمی، رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش درباره ممانعت برخی مدارس از ثبت‌نام دانش‌آموزان افغانستانی‌ اظهار کرد: دو گروه دانش‌آموز افغانستانی داریم؛ یا قانونی در ایران سکونت دارند که براساس مدارک قانونی به مدرسه مراجعه کرده و ثبت‌نام می‌کنند یا اینکه غیرقانونی هستند و باید به وزارت کشور مراجعه و کارت تحصیل دریافت کنند؛ اگر دانش‌‌آموز برگه اقامت و کارت تحصیل نداشته باشند در مدارس ثبت‌نام نمی‌شود.
وی افزود: سال گذشته 500 هزار دانش‌آموز افغانستانی در مدارس داشتیم که این گروه بر اساس روال سال گذشته در مدارس ثبت‌نام شدند، در آخرین آمار بیش از 470 هزار نفر در مدرسه ثبت نام شده‌اند و پیش‌بینی این است نسبت به سال گذشته تا 10 درصد بیشتر ثبت‌نام شوند.
رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق آمار چند روز قبل 190 هزار نفر از افرادی که فاقد مدارک اقامتی بودند به وزارت کشور مراجعه و کارت هدایت تحصیلی گرفته‌اند بنابراین نباید هیچ دانش‌آموز افغانستانی از مدارس بیرون بماند.
کریمی متذکر شد: 28 هزار مدرسه داریم که دانش‌آموزان افغانستانی آنجا تحصیل می‌کنند و مشابه دانش‌آموزان ایرانی ثبت‌نام می‌شوند و هیچ محدودیتی ندارند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹، شماره 3918 ؛ 01 آبان 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین