توضیحات جهرمی درباره «شاد»/ همراه اول مرکز پیام راه‌اندازی کند

در حاشیه جلسه هیئت دولت؛

توضیحات جهرمی درباره «شاد»/ همراه اول مرکز پیام راه‌اندازی کند

توضیحات جهرمی درباره «شاد»/ همراه اول مرکز پیام راه‌اندازی کند
9 مهر 1399, 11:43 / کد خبر:739297
وزیر ارتباطات گفت: آنچه وجود دارد این است که هشت و نیم میلیون عضو فعال است و متوسط فعال پهنای باند ۱۵۰ کلیوبایت بر ثانیه است؛ مسأله ربطی به کیفیت ندارد.
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با اختلال اخیر اینترنت اظهار داشت: شبکه ملی اطلاعات زیر ساخت اینترنت است و تضادی با اینترنت ندارد. اختلال در دسترسی در رابطه با یکی از اپلیکیشن‌های پیام رسان بود که نسخه وب آن با مشکل مواجه شده بود.
وی عنوان کرد: آمازون در خدمت دهی به کاربران ایرانی محدودیت‌های اعمال کرده بود که با پیگیری‌های صورت گرفته حل شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با نرم افزار شاد افزود: آنچه وجود دارد این است که هشت و نیم میلیون عضو فعال است و متوسط فعال پهنای باند ۱۵۰ کلیوبایت بر ثانیه است. مسأله ربطی به کیفیت ندارد. این شبکه، شبکه ای است که به سایر شبکه‌ها خدمت رسانی می‌کند پس مسئله پهنای باند نیست میزان مصرف شاد از نرم افزارهای دیگر بیشتر شده است و حجم استفاده از این نرم افزار بالا رفته است.
آذری جهرمی تصریح کرد: از همراه اول خواستیم مرکز پیام راه اندازی کنند. مشکلی که مطرح می‌شود این است که معلمین و دانش آموزان احراز هویت نمی‌شوند که به «سناد» در وزارت آموزش و پرورش مربوط می‌شود که درحال به روز رسانی است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹، شماره 3918 ؛ 01 آبان 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین