افزایش هزینه عمل کاشت حلزون به ۵۰۰ میلیون تومان

رئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد؛

افزایش هزینه عمل کاشت حلزون به ۵۰۰ میلیون تومان

افزایش هزینه عمل کاشت حلزون به ۵۰۰ میلیون تومان
9 مهر 1399, 12:41 / کد خبر:739300
قبادی دانا گفت: قبل از نوسانات ارزی، هزینه ۱۲۰ میلیون تومان بود که در حال حاضر به ۵۰۰ میلیون تومان رسیده است.
وحید قبادی دانا در مراسم امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه همکاری میان کمیته امداد امام خمینی، بنیاد خیریه شنوایی بخش شفا، هیات امنای صندوق صرفه جویی ارزی و سازمان بهزیستی کشور با موضوع شناسایی و درمان کودکان نیازمند کاشت حلزون و خدمات توانبخشی مورد نیاز اظهار کرد: امروز روز جهانی ناشنوایان که هرسال در تمام دنیا برای این روز برنامه‌های مختلفی برای ناشنوایان ارائه می‌دهند.
قبادی دانا بیان کرد: در کشور ما همواره تاکید ویژه‌ای برای رعایت حقوق افراد دارای معلولیت شده است، در سال ۸۳ قانون جامع معلولان مصوب شد و در سال ۹۶ این قانون اصلاح و با تصویب اجماع نمایندگان مجلس تحت عنوان قانون حمایت از افراد دارای معلولیت مصوب شد و در اردیبهشت ۹۷ این قانون ابلاغ و از سال ۹۸ بودجه‌های هر چند اندک برای اجرای قانون در نظر گرفته شد.
وی با اشاره به اینکه معلولان در تمام دنیا دچار مشکل هستند، گفت: یک میلیون و ۵۴۴ هزار نفر از افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی هستند که ۲۳۴ هزارنفر از آن‌ها دچار معلولیت شنوایی هستند که ۱۵ درصد معلولان را شامل می‌شود.
قبادی دانا با بیان اینکه معلولیت شنوایی یک معلولیت مخفی است، گفت: این معلولیت کمتر به چشم می‌آید، اما عمق زیادی دارد، وقتی فردی با مشکل شنوایی به دنیا می‌آید دچار نقص گفتار نیز می‌شود و ۲ تا ۴ هزار نفر از موالید زنده دچار کم شنوایی در دنیا هستند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: موضوع مهمی که در خصوص معلولیت شنوایی وجود دارد این است که باید زمان طلایی رفع مشکل ناشنوایی نوزادان مورد توجه قرار گیرد و اگر زیر ۳ ماه بررسی‌های لازم برای کودکان ناشنوا انجام شود و زیر ۶ ماه اقدامات لازم را انجام دهیم نتیجه بخش خواهد بود.
وی افزود: فعالیت کاشت حلزون از سال ۸۴ آغاز شد و ۱۰ میلیون شیرخوار مورد غربال قرار گرفتند و در سال ۹۸، ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر برای کاشت حلزون ارجاء شدند که پوشش ۹۲ درصدی داشتیم و امیدواریم برای سال ۹۹، ۱۰۰ درصد شود.
وی گفت: کاشت حلزون نیازمند تکنولوژی بالایی است و هزینه بالایی دارد و اگر تلاش‌های مجاهدانه پزشکان گوش و حلق و بینی نبود این کار محقق نمی‌شد. عمل کاشت حلزون در کشور‌های محدودی انجام می‌شود و قبل از نوسانات ارزی، هزینه ۱۲۰ میلیون بود که در حال حاضر به ۵۰۰ میلیون رسیده است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹، شماره 3922 ؛ 08 آبان 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین