چگونه پاییز را بدون بیماری پشت سر بگذاریم؟

چگونه پاییز را بدون بیماری پشت سر بگذاریم؟

چگونه پاییز را بدون بیماری پشت سر بگذاریم؟
10 مهر 1399, 07:56 / کد خبر:739362
متخصص طب سنتی از مراقبت‌های لازم در فصل پاییز برای جلوگیری از بیماری می‌گوید.
دکتر محمد عسکر فراشاه، متخصص طب سنتی ،  گفت: فصل پاییز دارای مزاج سرد و خشک است و برای حفظ سلامتی در پاییز لازم است از مواجهه بدون پوشش مناسب با گرمای ظهر و سرمای بامداد و شبانگاه پرهیز شود.
او با بیان اینکه پوشاندن ناحیه سر، پیشانی، گردن و کف پا در هوای سرد از مهمترین اقدامات پیشگیری کننده از سرماخوردگی در فصول سرد است، افزود: در این فصل باید از مواجهه با سردی به هر شکل مانند خوابیدن در جای سرد، استحمام با آب سرد و نوشیدن آب سرد پرهیز کرد.
عسکر فراشاه ادامه داد: در فصل پاییز باید از انجام تحرکاتی که باعث تعریق شدید و یا خروج آب زیاد از بدن می‌شود دوری کرد، زیرا سبب بروز و تشدید خشکی بدن می‌شود.
متخصص طب سنتی اظهار داشت: در فصل پاییز، خوابیدن در طول روز به خصوص یک ساعت قبل از غروب، بلغم را افزایش می دهد و سبب سنگینی سر و کند شدن فعالیت‌های مغز‌ی می‌شود.
او تصریح کرد: استشمام عطر‌ها و گل‌های خوشبو در فصل پاییز از اندوه و افسردگی می‌کاهد به همین دلیل در این فصل استشمام بو‌های خوش طبیعی، ملایم ونشاط آور مثل سیب خوشبو، پرتقال شیرین خوشبو، بادرنجبویه، شب بو، زنبق و گلاب مفید است.
عسکرفراشاه در پایان تاکید کرد: در این فصل باید از استشمام عطر‌ها و ادکلن‌های شیمیایی پرهیز شود، زیرا زمینه ساز بروز حساسیت‌های پاییزی و مشکلات تنفسی خواهد بود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹، شماره 3923 ؛ 10 آبان 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین