امیدوارم روزی فیلم دفاع مقدسی «گنجشک» را بسازم

امیدوارم روزی فیلم دفاع مقدسی «گنجشک» را بسازم

امیدوارم روزی فیلم دفاع مقدسی «گنجشک» را بسازم
10 مهر 1399, 10:49 / کد خبر:739388
کارگردان فیلم «هیس دخترها فریاد نمی زنند» گفت: من سالهاست فیلمنامه ای به نام «گنجشک» را با موضوع دفاع مقدس آماده دارم، بارها و بارها برای ساخت آن اقدام کرده ام اما متاسفانه هر بار با برخورد سلیقه مسئولین فرهنگی روبرو شده و از ساخت این اثر بازمانده ام.
پوران درخشنده، پیرامون وضعیت سینمای دفاع مقدس در سال‌های اخیر گفت: مشکلات سینمای دفاع مقدس مشکلات فراوانی است، متاسفانه این سینما در تولید و پخش دچار مشکل است، از سویی هزینه تولید بسیار بالا رفته و از سویی پخش خوبی نسبت به این آثار صورت نمی‌گیرد.
وی با اشاره به علاقه خود برای ساخت فیلمی دفاع مقدسی ادامه داد: من سالهاست فیلمنامه‌ای به نام «گنجشک» را با موضوع دفاع مقدس آماده دارم، بار‌ها و بار‌ها برای ساخت آن اقدام کرده ام، اما متاسفانه هر بار با برخورد سلیقه مسئولین فرهنگی روبرو شده و از ساخت این اثر بازمانده ام.

کارگردان فیلم «زیر سقف دودی» در همین راستا ادامه داد: متاسفانه برای ساخت فیلم دفاع مقدسی باید دوندگی‌های فراوانی انجام داد و در نهایت هم همه چیز به سلیقه و نظر یک مدیر بر می‌گردد، متاسفانه محدودیت‌هایی در این سینما ایجاد شده که در بطن سینمای دفاع مقدس نیست و تنها با نظر مدیران فرهنگی ایجاد شده است، محدودیت‌هایی که امکان ساخت این آثار را از کارگردانان می‌گیرد.
وی درباره موفقیت سینمای دفاع مقدس در سال‌های دهه شصت و هفتاد افزود: ما در آن زمان فیلم‌های بسیار خوبی در ژانر دفاع مقدس داشتیم، فیلم‌هایی تاثیرگذار که به خوبی حرف خودشان را به مخاطب می‌رساندند، تاثیرگذار بودند و از لحاظ جذب مخاطب هم همواره با موفقیت عمل می‌کردند.
کارگردان فیلم «هیس دختر‌ها گریه نمی‌کنند» در همین راستا اضافه کرد: متاسفانه بعد از دهه‌های اولین دوران دفاع مقدس سینمای این ژانر دچار افت شد، آثار بیش از اینکه به شخصیت‌ها بپردازند به نشان دادن ادوات جنگی و صحنه‌های جنگی می‌پردازند، به همین دلیل تاثیرگذاری سینمای دفاع مقدس بسیار کم شده است. سینمای دفاع مقدس در دوران امروز با ضعف عمده در کاراکتر پردازی درست روبرو شده است.
وی با اشاره به تاریخ غنی دوران دفاع مقدس اظهار کرد: تاریخ دفاع مقدس سرشار از سوژه‌های ناب و بکر برای پرداختن است، سوژه‌هایی که هر کدام می‌توانند مرجع چندین فیلم سینمایی باشند، اما متاسفانه انگیزه حرکت به سمت آن‌ها هیچگاه از سوی مسئولین سینمایی ایجاد نشده است.
این کارگردان سینما با تاکید بر علاقه شخصی خود برای ساخت اثری دفاع مقدسی ادامه داد: اگر فرصتی پیش بیاید قطعا دوست دارم در این ژانر کار کنم، من فیلمنامه فرنگیس که بعد‌ها به «گنجشک» تغییر نام داد را بسیار دوست دارم و امیدوارم روزی بتوانم این فیلم که درباره تاثیر زنان در دوران دفاع مقدس است را بسازم. موضوع گنجشک از آن دسته موضوعاتی است که تاکنون به آن پرداخته نشده و می‌تواند مخاطب خود را پیدا کند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹، شماره 3923 ؛ 10 آبان 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین