سپاهان سرانجام طعم شکست را چشید
0 -

شکست طلایی پوشان اصفهانی مقابل نساجی در هشتمین بازی تدارکاتی

سپاهان سرانجام طعم شکست را چشید

سپاهان سرانجام طعم شکست را چشید
24 مرداد 1398, 09:55 / کد خبر:74007
طلایی پوشان اصفهانی درحالی‌که با ترکیب اصلی مقابل حریف مازندرانی صف‌آرایی کرده بود با یک گل مغلوب شدند.

امیرحسین احتشامی-اصفهان امروز: امیر قلعه‌نویی در ابتدا تیمش را با ترکیب پیام نیازمند، سعید آقایی، عزت پورقاز، محمدرضا مهدی زاده، محمد ایران پوریان، ولسیانی، علیرضا نقی زاده، کومان، سجاد شهباززاده، محمد محبی وعلی قربانی به میدان فرستاد. در سوی مقابل هم محمدامین رضایی، حامد شیری، رضا علیاری، مجتبی ممشلی، حسن جعفری، میلاد سرلک، سیدمحمد میری، رضا دهقانی، رحمان جعفری، محمدمهدی نظری ترکیب اولیه حریف مازندرانی را تشکیل داده بودند. غایب بزرگ سپاهانی‌ها در این بازی هم کی روش استنلی بود که در نیمه دوم وارد زمین شد. این دیدار ازآن‌جهت برای سپاهانی‌ها بااهمیت بود که در ورزشگاه خانگی و پیش چشم دو هزار هوادار مشتاق به میدان می‌رفتند. همچنین بازی با تیم نساجی مازندران که ازجمله حریفان لیگ برتری سپاهانی‌ها به شمار می‌رود، برای امیر قلعه‌نویی و شاگردانش داشته‌های فراوانی به همراه داشت. تیمی باریشه که سبک بازی‌اش فیزیکی است و این درست همان چیزی بود که سرمربی سپاهان می‌خواست. در 15 دقیقه نخست این دیدار به‌جز شوت سرکشت حسن جعفری که با واکنش پیام نیازمند راهی به چهارچوب پیدا نکرد، اتفاق خاص دیگری نیفتاد. از دقیقه 15 تا 30 این سپاهانی‌ها بودند که بر اوضاع تسلط پیدا کردند و چند موقعیت گلزنی را به‌آسانی از دست دادند. ازجمله این موقعیت‌ها در دقیقه ۲۰ اتفاق افتاد و محمد ایرانپوریان با حرکتی زیبا با دروازه‌بان نساجی تک‌به‌تک شد و به محمد محبی پاس داد اما محبی این فرصت گلزنی را به‌راحتی از دست داد. البته در دقیقه 26 همین شرایط روی دروازه سپاهان ایجاد شد و حرکت انفرادی علی شجاعی این بازیکن را در موقعیت تک‌به‌تک با نیازمند قرارداد اما شوت شجاعی با واکنش مناسب دروازه‌بان سپاهان راهی کرنر شد. از دقیقه ۳۰ به بعد مازندرانی‌ها توپ و زمین را در اختیار گرفتند و با بازی روان خود بارها دروازه سپاهان را تهدید کردند که منجر به گلزنی این تیم شد. در دقیقه 32 حرکت زیبای بازیکنان نساجی در ضد حمله از میانه زمین با ضربه سر علی شجاعی همراه شد و مهدی نظری را در موقعیت شوت‌زنی قرارداد. این بازیکن هم پیش‌ازاین که مدافعان میزبان موفق به کاری شوند از پشت محوطه با ضربه‌ای سرکش توپ را به تور دروازه نیازمند دوخت تا گلی تماشایی را به ثمر رسانده باشد. در نیمه دوم سپاهانی به‌قصد جبران گل خورده و به ثمر رساندن گل‌های پیروزی‌بخش وارد زمین شدند. زردپوشان اصفهانی برای فرار از این شکست خانگی به هر دری زدند اما تلاش‌های آن‌ها بی‌نتیجه ماند تا سپاهانی‌ها با شکست زمین‌بازی را ترک کردند. در این نیمه کی روش استنلی چند بار فرصت گلزنی پیدا کرد اما ضربات او راهی به چهارچوب دروازه نساجی پیدا نکرد.

هشت بازی دوستانه و تنها یک شکست

تیم فوتبال سپاهان تا پیش از رویارویی با نساجی در هفت بازی تدارکانی به میدان رفته بود. ایزیانتپ اسپور، بورسااسپور، داریجا گنچربیرلی، غازی شهیر، بادران تهران، پدیده مشهد پیکان تهران و گل گهر سیرجان تیم های بودند سپاهانی‌ها مقابل آن‌ها صف آرایی کردند به‌جز بازی با گل گهر که با تساوی به پایان رسید در شش مسابقه دیگر پیروزی به نام شاگردان امیر قلعه‌نویی سند خورده بود. اما در هشتمین دیدار شکست غیرمنتظره‌ای برای طلایی پوشان اصفهانی رقم خود تا آن‌ها با کار دشواری که در لیگ نوزدهم پیش رودارند بیشتر آشنا شوند. با این شرایط به نظر می‌رسد بازی‌های تدارکاتی پیش فصل نماینده اصفهان به پایان رسیده و آن‌ها تا شروع لیگ نوزدهم دیگر مسابقه‌ای برگزار نکنند. لیگی که هنوز تاریخ مشخصی برای شروع آن اعلام‌نشده اما گمانه‌زنی‌ها حکایت از شروع لیگ در تاریخ 31 مردادماه می‌کند وبر اساس برنامه سپاهان در نخستین دیدار به بوشهر سفر خواهد کرد تا با شاهین بازی کند.

قلعه‌نویی همچنان به دنبال خرید بازیکن

باشگاه سپاهان رسما اعلام کرده دو لژیونر و یک بازیکن ملی‌پوش در فهرست خرید امیر قلعه‌نویی هستند؛ سه بازیکنی که ظاهرا قرار است یکی از آن‌ها پیراهن طلایی را برتن خواهد کرد. این موضوع باعث شده گمانه‌زنی‌های متعددی درباره سه بازیکنی که باشگاه سپاهان آن‌ها را زیر نظر گرفته، به وجود بیاید. از بین بازیکنان لژیونر فوتبال ایران که احتمال جدایی‌شان از باشگاه خود می‌رود، به نظر می‌رسد امید ابراهیمی یکی از محتمل‌ترین‌ها برای حضور در سپاهان است. هافبک تدافعی فصل گذشته الاهلی قطر برای جدایی از این باشگاه با مسئولان باشگاهش به توافق رسیده و ازآنجایی‌که استقلالی‌ها نیز برنامه‌ای برای جذب او ندارند، گفته می‌شود باشگاه سپاهان وارد عمل شده تا بتواند این هافبک ملی‌پوش را به خدمت بگیرد. دیگر لژیونری که سپاهانی‌ها برای جذب او اقدام کردند نیز هنوز به‌طور رسمی نامش بیان‌نشده اما می‌شود حدس زد که کاوه رضایی گزینه بعدی طلایی پوشان باشد. باشگاه سپاهان همچنین اعلام کرده که یک بازیکن ملی‌پوش نیز در سبد خرید قلعه‌نویی قرار دارد که دراین‌باره نیز گمانه‌زنی‌ها به نام روزبه چشمی می‌رسد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3612 ؛ 30 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین