ویژگی بالینی بیماران فوت شده بر اثر کرونا

بررسی های موارد فوت نشان داد؛

ویژگی بالینی بیماران فوت شده بر اثر کرونا

ویژگی بالینی بیماران فوت شده بر اثر کرونا
20 مهر 1399, 11:49 / کد خبر:740393
ویژگی های بالینی بیمارانی که بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ فوت کرده اند نشان می دهد سن بالا بخصوص بالای ۸۰ سال، جنس مرد و وجود بیماری های زمینه ای در بیماران فوت شده ناشی از کووید ۱۹ شایع است.
موضوع ویژگی های بالینی بیمارانی که بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ فوت کرده اند، یکی از موارد مورد بررسی محققان است.
افراد در هر سنی مستعد ابتلا به کووید ۱۹ هستند و پیشگیری در تمامی سنین باید مورد توجه قرار گیرد اما برخی از افراد در معرض خطر بیشتری هستند و ممکن است بیماری را با علایم شدیدتری نشان دهند و در مواردی متاسفانه منجر به فوت آنها شود.
اکنون این سوال مطرح می شود که بیمارانی که بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ فوت کرده اند چه ویژگی های بالینی ای داشته‌اند؟
مروری بر شواهد نشان می دهد که در بررسی موارد فوت شده بر اثر کووید ۱۹ بیان می شود که سن بالا (افراد بالای ۸۰ سال، در مقایسه با افراد ۵۹-۵۰ ساله، ۲۰ برابر خطر مرگ بیشتری داشتند)، جنس مرد و داشتن بیماری های زمینه ای (مانند دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و آسم شدید) شانس رخداد مرگ را در مبتلایان به کووید ۱۹ افزایش می دهد.
در بررسی افراد فوت شده، عوارض کووید-۱۹ شامل صدمات قلبی، شوک عفونی، اختلال عملکرد اندام ها، ترومبوز (لخته شدن خون) داخل قلب بوده است. علایم بیماری مانند تنگی نفس، سرگیجه و درد قفسه سینه در هنگام بستری با خطر بیشتری از مرگ در بیماران مبتلا همراه بوده است.
در نتیجه سن بالا بخصوص بالای ۸۰ سال، جنس مرد و وجود بیماری های زمینه ای در بیماران فوت شده ناشی از کووید ۱۹ شایع بوده است و این امر نشان از اهمیت توجه به نکات پیشگیرانه در این افراد دارد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 28 فروردین ۱۴۰۰، شماره 4048 ؛ 28 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز شنبه 28 فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین