نشست تجار و بازرگانان اصفهانی با وزیر اقتصاد
0 -

نشست تجار و بازرگانان اصفهانی با وزیر اقتصاد

نشست تجار و بازرگانان اصفهانی با وزیر اقتصاد
26 مرداد 1398, 11:45 / کد خبر:74049
در جریان سفر وزیر اقتصاد به استان اصفهان برخی از تجار با وزیر اقتصاد دیدار و پیرامون مسائل مربوط به فعالیت‌های بازرگانی گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، در جریان سفر وزیر اقتصاد به استان اصفهان برخی از تجار با وزیر اقتصاد دیدار و پیرامون مسائل مربوط به فعالیت‌های بازرگانی گفتگو کردند. از جمله مسائلی که در این نشست راهکار مقتضی برای حل آن جستجو شد و به مشورت گذاشته شد آئین نامه‌ها و بخشنامه‌هایی مربوط به مشکلات صادرکنندگان طلا بود. نکته مورد انتقاد تجار اصفهانی در این بحث، مصوبه‌ای بود که عطف به ماسبق شده و در جهت فعالیت بازرگانی آنان ایجاد مشکل کرده است.

 

فعالان حوزه طلا تاکید کردند که با ابلاغ یک بخشنامه فعالیت بخش خصوصی کُند می‌شود و وزیر اقتصاد نیز این موضوع را پذیرفت. دژپسند تاکید کرد: مباحثی که منشا قانونی ندارند و سبب مشکل برای فعالیت بخش خصوصی می‌شوند را منعکس کنید تا ما در هیات دولت آن را بررسی کرده و لغو کنیم.

 

وی با تاکید بر اینکه ما از موضع تسهیل، قوانین را بررسی کرده و لوایح را تنظیم می‌کنیم از بازرگانان اصفهانی درخواست کرد که در این زمینه فعالانه‌تر عمل کنند تا راهی برای برون رفت از مشکلات صادرات و واردات پیدا شود.

 

اما دیگر موضوع مطرح شده در این نشست، بحث واردات برنج بود. یکی از تجار اصفهانی در این زمینه گفت: رسم بر این بوده که هر سال از اول آذر تا پایان تیرماه و زمان شروع برداشت برنج داخلی، برنج وارد می‌شده است. امسال اینگونه مطرح شد که قبل از ثبت سفارش، کالا به گمرک بیاید و براساس برنامه ثبت سفارش زده شده و در نوبت تخصیص ارز قرار گیرد.

 

وی افزود: واردات برنج به صورت غیرپالایش شده و غیرآماری حجم سنگینی از برنج را در گمرکات ایجاد کرده و دوستان زمانی که دیدند واردات برنج از نیاز بیشتر بوده ارز تخصیص ندادند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3613 ؛ 31 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین