سختی آب در اصفهان صحت ندارد؛ کیفیت آب شرب در اصفهان استاندارد است
0 -

سختی آب در اصفهان صحت ندارد؛ کیفیت آب شرب در اصفهان استاندارد است

سختی آب در اصفهان صحت ندارد؛ کیفیت آب شرب در اصفهان استاندارد است
26 مرداد 1398, 12:06 / کد خبر:74053
سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: میزان بالای سختی آب شرب در اصفهان صحت ندارد و از کیفیت و استانداردهای لازم برخوردار است.

اکبر بنی‌طبا در گفت‌و‌گو با تسنیم در اصفهاندر مورد میزان سختی آب شرب اصفهان اظهار داشت: میزان بالای سختی آب شرب در اصفهان صحت ندارد، آبی که در شبکه توزیع آب شهری اصفهان جاری است تمام شاخصه‌ها و استاندارد‌های جهانی و داخلی کشور را داشته و از کیفیت لازم برخوردار است.

سخنگوی آبفای استان اصفهان گفت: بحث اینکه آب اصفهان ‌سختی زیادی دارد صحت ندارد، سازمان بهداشت جهانی برای سختی‌ آب محدوده‌ای را مشخص کرده است که کیفیت داشته و قابل استفاده به صورت آشامیدنی باشد.

وی افزود: آبی که ما مکلف هستیم تأمین و به شبکه آبرسانی تزریق کنیم، آبی است که دارای شاخصه‌های لازم شرب و آشامیدن را داشته باشد.

بنی‌طبا با توضیح اینکه بدانید آبی که در شبکه توزیع جریان دارد دارای شاخصه‌ای لازم است، تصریح کرد: طبیعتاً اگر در فصل گرم سال تصفیه‌خانه آب اصفهان یا همان سامانه نخست آبرسانی، پاسخگوی نیاز آبی استان نباشد به چاه‌های محلی برای تأمین آب شرب رو می‌آوریم.

وی اضافه کرد: حداکثر در اوج زمانی که توانستیم در تابستان امسال برای کسری آب شرب اصفهان و شهرستا‌ن‌های استان از این چاه‌ها آب تأمین کنیم حداکثر 15 درصد بود.

سخنگوی آبفای اصفهان خاطرنشان کرد: استفاده از این منابع آبی در استان در اوج گرمای 42 درجه و مصرف آب شرب استان، 15 درصد بود، اکنون این میزان روزبه‌روز با کاهش درجه‌ دمای هوا، کمتر می‌شود.

وی تأکید کرد‌: آب شرب استان اصفهان استاندارد و تمام شاخصه‌های لازم را دارد و تاکنون در هیچ نقطه‌ای از استان توزیع آب غیراستاندارد را نداشته‌ایم.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3613 ؛ 31 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین