نرخ بیکاری استان به ۱۰.۷ دهم درصد رسید
0 -

معاون اقتصادی استانداری اصفهان:

نرخ بیکاری استان به ۱۰.۷ دهم درصد رسید

نرخ بیکاری استان به ۱۰.۷ دهم درصد رسید
27 مرداد 1398, 09:25 / کد خبر:74082
معاون اقتصادی استانداری اصفهان گفت: در سه ماه امسال نرخ بیکاری در استان اصفهان از ۱۴.۱ درصد به ۱۰.۷ دهم درصد کاهش داشته است و این رقم را باید تا پایان سه ماهه دوم سال به پنج درصد برسانیم.

به گزارش ایمنا از شهرستان گلپایگان، سید حسن قاضی‌عسکر امروز (شنبه) در جلسه شورای اداری شهرستان اظهار کرد: در جهت منطقی سازی فرایندها در یک سال گذشته بروکراسی اداری برای توسعه سرمایه‌گذاری از یک سال به یک ماه کاهش یافته است.

وی گفت: استان اصفهان در موقعیت جغرافیایی خشک و نیمه خشک قرار دارد و به همین دلیل صنایع آب پرور جوابگوی اشتغالزایی نیست و باید روی سرمایه‌گذاری تمرکز کرد.

معاون اقتصادی استانداری اصفهان تصریح کرد: در سه ماه امسال نرخ بیکاری در استان اصفهان از ۱۴.۱ درصد به ۱۰.۷ دهم درصد کاهش داشته است و این رقم را باید تا پایان سه ماهه دوم سال به پنج درصد برسد.

 وی تأکید کرد: برای جذب سرمایه‌گذار کمیته رفع موانع تولید و کارگروه سرمایه‌گذاری راه‌اندازی شود چرا که اگر برای جذب سرمایه گذار اقدام نشود استان‌های دیگر سرمایه‌گذاران را شکار خواهند کرد می‌کنند.

قاضی‌عسکر خاطرنشان کرد: دولتی بودن اقتصاد مانعی برای تولید است، مشکل دیگر اقتصاد سیاست سرکوب نرخ ارز بود که کمی اصلاح شد اما ارز ۴۲۰۰ تومانی که منشأ اصلی رانت و فساد در کشور است، هنوز وجود دارد.

وی با بیان اینکه دشمن نقطه ضعفی در اقتصاد کشور پیدا کرد و جنگ اقتصادی را علیه کشور تحمیل کرد، تصریح کرد: سود یارانه‌ها به طرف سرمایه داران می‌رود، پرداخت نادرست یارانه‌ها در حوزه اقتصاد و توسعه‌های عمرانی و تکنولوژی رشد خوبی نداشته است و حتی به اقتصاد کشور ضربه وارد کرده است، سال گذشته رشد در حوزه صنعت به منفی 9 درصد رسید و در حوزه خدمات نیز دو سوم درصد رشد داشتیم.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3611 ؛ 28 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین